video hodně sporné

Dvě penalty proti Barce? Kdepak, na Camp Nou se tohle nepíská

Rozhodčí Danny Makkelie
Zdroj: Profimedia
Rozhodčí Danny Makkelie
Téma:

Mohli se uvztekat k zbláznění, ale stejně s tím nic neudělali. Fotbalisté AS Řím mohli na hřišti Barcelony kopat dvě penalty, jenže holandský sudí Makkelie je prostě vidět nechtěl. A ke smůle si pak tým z věčného města dal dva vlastence. To pak jde těžko v Lize mistrů postoupit.

Barcelona přehrála AS Řím poměrem 4:1, ale kdoví, jak by to vypadalo, kdyby rozhodčí Danny Makkelie neměl z domácího hvězdného výběru takový respekt. Už v 11. minutě se ocitl ve velké šanci Edin Džeko, chytsal si míč na střelu, když do něj zezadu neohrabaně vrazil bek Semedo. Jasná penalta? Kdekoli jinde asi ano, ale tady jste na Camp Nou…

Jenže pozor, opakovačka ukázala, že Džeko je hodně šikovný útočník a že si nohou brnkl o lýtko sám. A i když mu Semedo pomohl k zemi, byla to od něj zkouška sudího.


Anketa

Počínal si podle vás sudí Makkelie správně?

Hlasovalo 162 lidí.
Barceloně se nedá upřít herní převaha, vždyť do velkých šancí se dostal třeba Suarez, nebo Rakitič nastřelil tyč. A pak si nešťastně kapitán Daniele De Rossi kopl při snaze zabránit Messimu skórovat míč do vlastní brány.


I se stavem 0:1 by se dalo něco dělat, zvlášť když těsně před půlí po faulu Umtitiho na mladíka Ramose, byla druhá příležitost písknout penaltu pro AS Řím. Bylo to na hraně velkého vápna, míč už v něm a zadák Barcelony trefil nohu Římana na čáře…


Penalta? Kdepak, jsme na Camp Nou, jakoby všem naznačil sudí Makkelie. Nařídil jen trestňák z hranice velkého vápna. No a kopak ze 16 metrů přes zeď nebo z 11 na samotného brankáře je prostě velký rozdíl. Gól z toho nebyl.


Římané sice bojovali, jenže si dali ještě jeden vlastenec a nakonec podlehli 1:4. Doma sice mohou zkusit skóre otočit, ale ze stavu 3:4 by to jistě šlo lépe.

Související témata:
ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   15:00 16:45
   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   15:05 16:50
   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program