ufc galavečer v tampě

VIDEO: 2 minuty a konec! Teixeira nedal Evansovi žádnou šanci

Glover Teixeira vs, Rashad Evans
Zdroj: profimedia.cz
Glover Teixeira vs, Rashad Evans

Karta plná změn nakonec přinesla na galavečeru UFC v Tampě velmi zajímavou podívanou. Roli favoritů splnila většina zápasníků a někteří ji dokonce podtrhli skvělým výkonem. Do paměti se pak bezpochyby zapíše návrat Khabiba Nurmagomedova a rychlý finiš v hlavním zápase.

Střet zkušenostmi ošlehaných borců lehčí těžké váhy skončil dříve, než by si i ti nejodvážnější diváci troufli myslet. O svou pozici na vrcholu bojovali Glover Teixeira a Rashad Evans. Bohužel pro jednoho bude vzpomínka na tento galavečer mít hořkou pachuť, a tím je Evans.


Necelé dvě minuty ho Glover neustálým tlakem tlačil na pletivo, kde hledal cíl pro své tvrdé údery. Poté Rashad nepostřehl jeden levý hák, který ho seslal k zemi a následný pravá ho na chvíli uspala. 

Glover Teixeira
Zdroj: profimedia.cz Glover Teixeira


Glover tedy přejel velké jméno v žebříčku velmi přesvědčivě. V současné chvíli je však situace lehčí těžké váhy více než zamotaná. Zraněný šampion Cormier, příští týden korunovace prozatímního šampiona z duelu Jones vs. St. Preux, na vrcholu připravený Anthony Johnson a nyní Glover. Co tedy s Brazilcem nyní?


„Vím, že je nyní bez zápasu Anthony Johnson, tak co si jít spolu zatančit a vydělat trochu peněz,“
dodal Glover v pozápasovém rozhovoru. Anthony nebude rozhodně proti, jelikož Rashad je jeho tréninkový partner a získal by tak možnost svého přítele pomstít. Naopak pro Evanse je tato tvrdá prohra knokautem znamením, že možná nastal čas odejít z oktagonu.Před rychlým finišem Glovera si střihly odvetu slečny, Rose a Tecia. Opět vyrovnaný zápas, jako v jejich prvním dějství, přinesl vítězku až na základě bodových výsledků. Jen těsně si výhru pro sebe ukousla teprve 23letá Rose Namajunas, především díky dvěma porazům na konci prvního a posledního kola.


Tecia se naopak nezdála ve své kůži a nepředvedla výkon, na který bude dlouho vzpomínat. Z Rose se tedy nyní rýsuje budoucí vyzývatelka o titul a my jen musíme počkat, jak dopadne klání mezi rivalkami Cláudiou Gadelhou a šampionkou Joannou Jędrzejczyk, které se uskuteční v červenci.Nikoho v žádném případě nezklamal očekávaný návrat hvězdy lehké váhy, Khabiba Nurmagomedova. Proti narychlo sehnané náhradě mohl jen těžko něco získat a hodně ztratit, ale i z toho mála doslova „vytřískal“ co se dalo. Horcher si před zápasem věřil, že at bude zápas probíhat na zemi či v postoji, bude mít vždy výhodu. Lekci, kterou mu nyní Khabib naložil jen tak nezapomene. Po nesmělých prvních minutách se mistra samba opřel do porazu a Horcher byl rázem na zádech, kde již tak sebejistě nepůsobil.


První kolo přežil jen tak tak, ale v druhém musel již rozhodčí zasáhnout a připsat talentovanému Rusovi TKO výhru. Na mikrofonu se pak Khabib vyjádřil jasně: „Já a Rafael dos Anjos máme nedokončený byznys. Pojďme to ukončit, srpen, září, říjen, MGM v New Yorku. Váha ani čas není problém.“Důležitou výhru po roční pauze si připsal i Cub Swanson ve velmi atraktivním zápase proti Hacranu Diasovi. Cubova rychlost byla opět na svém místě, nyní se může těšit na další výzvu ze světové top 10.


Pozor, show rozhodně tímto večerem nekončí. Akcí napěchovaný duben zakončíme ve velkém stylu s UFC 197 již příští neděli ve 4:00. Ve hře bude titul muší váhy, návrat Jona Jonese a další zajímavé duely. Takže příští víkend opět na NOVA Sport 2 a portálu VOYO ve společnosti Ondřeje Novotného, Marka Lončáka a elity UFC.

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:05 18:50

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   18:50

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

 • Nova Sport 2

  • 18:10 18:35

   Czech rally 2019 (2)

   18:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   19:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   21:05

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   23:05

   RunTour – Brno

   23:15

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

Celý Program