Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ufc 235 sledujte na nova sport 2

Dvakrát o titul, jeden vytoužený debut! Taková bude UFC ve Vegas!

Anthony Smith vs. Jon Jones
Zdroj: MMA Fighting
Anthony Smith vs. Jon Jones

V Česku ještě doznívají dojmy z historicky prvního galavečera UFC v této zemi, nicméně nejlepší organizace MMA na světě se nezastavuje a již dnes vám přinese vynikající akci UFC 235 v Las Vegas - hlavní karta je napěchovaná dvěma titulovými zápasy, jedním návratem a dlouho očekávaným debutem.

Představme si to nejzásadnější:

Jon Jones vs. Anthony Smith
zápas o titul UFC v polotěžké váze


Hlavní tahák UFC 235 svádí dohromady obrovského favorita a velkého outsidera, kterému se příliš šancí nedává. Jon Jones je mnohými považován za nejlepšího bojovníka napříč všemi vahami, jenomže během jeho kariéry se mu nevyhýbaly skandály. Ty se v poslední době týkaly zejména dopingů, a tak je jeho výjimečnost v kleci lehce poskvrněna. Přesto se oficiálně stal staronovým šampionem polotěžké váhy na konci loňského roku a dokázal to takovým způsobem, že to vypadalo až příliš jednoduše.


Ve skrytu duše musí být Jones rád, že na této akci čelí někomu úplně novému. Anthony Smith je velký objev i přesto, že má momentálně na svém kontě přes 40 profesionálních a 30 amatérských zápasů, a to mu je stále pouhých 30 let. Velký objev je to ale především z toho důvodu, že když se v polovině loňského roku rozhodl neničit si zdraví a přestoupit o divizi výše do polotěžké váhy, všechny své následující soupeře zlikvidoval, a to včetně dvou legend tohoto sportu. Těžko se tak dalo ze strany vedení UFC odolávat myšlence, že by se mohl Smith ucházet o pás šampiona.


Stejně jako ve většině svých zápasů je i tady Jones velký favorit. Ať už jde proti kterémukoliv soupeři, vždy má výhodu delšího rozpětí paží, což bude i v tomto případě proti Smithovi, který sám o sobě není žádný trpaslík, ba naopak. Velmi zkušený Anthony Smith si ale nedělá velkou hlavu z tak těžké zkoušky a doposud se nenechal soupeřem rozhodit v žádné z mediálních příprav, což je také velmi důležitý aspekt celé této hry.


Smith je proti Jonesovi až příliš jednostranně zaměřený a pokud co nejrychleji nevyužije svoji největší přednost, tj. agresivitu opřenou o velký počet úderů v krátkém sledu za sebou, může počítat s tím, že si ho Jones postupně rozebere na kousky. Na druhou stranu, pokud by šampion podcenil svého dnešního soupeře, je tady prostor pro ohromné překvapení jménem Anthony Smith.


Tyron Woodley vs. Kamaru Usman
zápas o titul UFC ve welterové váze

Jestliže hlavní zápas je na papíře jasně daný, ve druhém utkání o titul tomu tak není. Woodley i Usman jsou totiž výborní wrestleři, kteří se navíc v poslední době našli v tvrdých úderech. Když se potkají takto vyrovnaní bojovníci v jednom odvětví, skončí to většinou v postoji, kdy ani jeden nechce udělat chybu, která by ho stála zápas. Šampion Tyron Woodley si od fanoušků v nedávné době vyslechl, že dělá nudné zápasy a ať raději pás uvolní. Nejenomže to Woodley neudělal, ale ještě k tomu zlikvidoval nového miláčka publika Darrena Tilla takovým způsobem, že i největší škarohlídi museli zmlknout. Woodleyho hlavní přednost je trpělivost, zatímco Usman málokdy udělá nějakou zásadní chybu, kterou by si pokazil celý zápas. Proto to může být z více hledisek vyrovnané a nikdo by se asi nedivil, kdyby tento souboj skončil na body po pěti kolech.

Ben Askren - dlouho očekávaný debut v UFC

Fanoušci MMA si mysleli, že už to nikdy nepřijde. Že jméno Ben Askren nebude nikdy spojené s UFC, ale nakonec se tak stane a rovnou proti jednomu z nejnebezpečnějších bojovníků v divizi, Robbiemu Lawlerovi.

Ben Askren
Zdroj: MMA Fighting Ben Askren

Askren je dlouhodobě považován za nejlepší welterovou váhu mimo UFC a protože mezi ním a prezidentem Danou Whitem byla zlá krev, jeho debut přichází až nyní, kdy mu je 34 let a má bilanci 18 vítězství, žádná porážka. Proti němu by mohla hrát skutečnost, že více než rok neměl ostrý zápas a spíše se připravoval na ukončení kariéry. Teď ho naopak čeká velmi hladový bývalý šampion, který nechce prohrát další utkání.

Cody Garbrandt - návrat do klece a zpátky na start

Zatímco roky 2015 a 16 byly pro Codyho Garbrandta snové, ty další dva se proměnily v noční můru. Garbrandt se totiž ponořil do velmi osobního a nepříjemného sporu s bývalým kolegou z gymu, TJem Dillashawem. V obou zápasech nezvládl tlak a prohrál před limitem.

Cody Garbrandt
Zdroj: MMA Fighting Cody Garbrandt

 Stáhl se do ústraní a musel v sobě najít novou motivaci, jak se opět nastartovat. Nyní už je zpět na veřejnosti a UFC 235 si vybral jako svůj odrazový můstek. Jeho soupeř? Pedro Munhoz, který nikdy nebyl ukončen a prohrával pouze na body vždy po velmi vyrovnaných zápasech. Garbrandt ví, že si nesmí dovolit třetí porážku v řadě.

Přehled zápasů hlavní karty UFC 235:

Jon Jones vs. Anthony Smith
Tyron Woodley vs. Kamaru Usman
Robbie Lawler vs. Ben Askren
Tecia Torres vs. Weili Zhang
Cody Garbrandt vs. Pedro Munhoz

Hlavní kartu sledujte ŽIVĚ v noci ze soboty na neděli od 4:00 na Nova Sport 2.

Michal Petrgál TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:35 19:05

   Glemmride 2019

   19:05

   Wild and Young - Kayak Portrait Adiran Mattern

   19:30

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   Moto GP - VC Velké Británie (kvalifikace Moto3)

   22:00

   Moto GP - VC Velké Británie (kvalifikace Moto GP)

 • Nova Sport 2

  • 17:25 19:10

   Fotbal: Orlando City SC - Atlanta United FC

   19:10

   Czech Open 2019

   19:25

   Ligue 1 Preview (3)

   19:55

   Fotbal: Dijon FCO - Girondins Bordeaux

   22:00

   Cyklomagazín (3)

   22:15

   KITE LIFE (3)

Celý Program