us open

Dvacetkrát eso! Serena Williamsová dál sní o grandslamovém rekordu

Tomáš Rambousek
10.9. 2020 7:47

Touha Sereny Williamsové srovnat historický rekord a vyhrát 24. grandslamový titul je o další krok reálnější. Americká tenisová ikona zvládla na US Open třísetový boj s Bulharkou Cvetanou Pironkovovou a postoupila už mezi čtyři nejlepší.

Williamsová sice prohrála první set, jenže svou soupeřku postupně zasypala 20 esy a vyhrávala i fiftýny, které jí Pironkovová vyloženě darovala.

„Byla jsem tak soustředěná, že jsem o těch esech vůbec nevěděla. Dozvěděla jsem se to až po zápase od trenéra. Jsem prostě připravená a klidně zvládnu i další třísetové zápasy,“ vyprávěla po vítězném utkání.

Další překážkou bude pro 38letou matadorku Běloruska Victoria Azarenková, která zničila Elise Mertensovou z Belgie jednoznačným skóre 6:1 a 6:0 během 75 minut.

V mužské části pavouka si semifinálový lístek zajistil v ryze ruském souboji pátý hráč světa Daniil Medveděv, který krajana Andreje Rubleva porazil 3:0 na sety. Do nejlepší čtyřky se díky stejnému výsledku dostal i Dominik Thiem, ten vyřadil Australana Alexe De Minaura.