Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 6. 9. 2015
video památný moment

Dvacet let od škorpióna! Připomeňte si legendární zákrok

Zdroj: YouTube.com

Dechberoucí zákrok gólmana Reného Higuity slaví narozeniny. Ač se to zdá skoro neuvěřitelné, dnes je tomu přesně dvacet let, co kolumbijský brankář nadchl svou parádičkou celý svět. Záznam jeho "škorpióna" se od té doby objevuje snad ve všech sestřizích památných fotbalových momentů.

Byl to sice "jen" přátelský zápas, ale přesto vešel do dějin, dodnes o něm fotbaloví fanoušci mluví a je více než pravděpodobné, že tomu nebude jinak nejméně v dalších dvaceti letech. A za všechno může vlastně jen jeden okamžik.

 

Utkání, které skončilo bezbrankovou remízou, by si dneska už nikdo nepamatoval, nebýt gólmana Reného Higuity. Jeho Kolumbie tenkrát přijela do Wembley k přáteláku proti domácí Anglii. Za přetrvávajícího stavu 0:0 se balón po kombinaci Angličanů dostal až k Jamiemu Redknappovi. Ten se pokusil z poměrně velké vzdálenosti překvapit lehce z brány vyběhnutého Higuitu obloučkem, ten se ale nenechal.

 

 

Stačily mu dva, tři kroky nazpátek a zbytek už zvládl efektním zákrokem, který je zapsán zlatým písmem ve fotbalových kronikách. Dnes je znám jako "škorpión" a nutno říct, že pro Higuitu nebyl ničím výjimečným.

 

Parádičku předvedl ve své dlouhé kariéře, kterou ukončil až ve čtyřiačtyřiceti letech, ještě několikrát. Poté co pověsil soutěžní kopačky na hřebík, na trávníku ale zůstal. Stará se o svoje nástupce, nejprve trénoval brankáře ve Valladolidu, posléze se jeho zaměstnavatelem stal saúdskoarabský Al Nassr.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Argentinská hvězda Manchesteru stáhla fotku pozdě: Vzrušili ho tak spoluhráči?

GALERIE: Ronaldo opět neuhlídal kalhoty a roztočil to s mexickou playmate! Ta si pustila pusu na špacír

TN.cz