Budou opět závodit?

Dva těžké pády se štastným koncem. Parťáci Štybara se dávají dohromady

Dva pády se štastným koncem
Zdroj: Profimedia/ kolážtn.cz
Otava redakční fotka
Marek Otava
28.9. 2020 16:03

Dva cyklistické závodníky ze stejné stáje postihl v srpnu podobný osud. Jak Remco Evenepoel, tak Fabio Jakobsen utrpěli těžké pády, při kterých se oba dva velmi vážně poranili. Nicméně závodníci týmu Deceuninck-Quick Step by se měli vrátit zpátky do pelotonu. Belgičan Evenepoel už dokonce jezdí na trenažéru.

20letý talentovaný Remco Evenepoel utrpěl těžký pád v závodě Kolem Lombardie. Belgický cyklista narazil při sjezdu do betonové zídky, přes kterou spadl z mostu do strže.

 

Výsledkem byla zlomená pánev a pohmožděné plíce. Po šesti týdnech je však jezdec stáje Deceuninck-Quick Stepu zpátky v sedle. Lékaři totiž povolili talentovanému cyklistovi jízdu na trenažéru.

 

"Docela to jde. Bylo těžké přepnout do maximální aktivity, když jsem předtím nic nedělal. Už jsem ale mnohem pohyblivější a berle nepotřebuju. Bolesti už skoro nemám," hovořil spokojeně Evenepoel, který navíc věří, že se během podzimu ještě projede venku na opravdovém kole. Letošní sezona však pro něj jistojistě skončila.

 

Dobré zprávy má i jeho nizozemský kolega Fabio Jakobsen. 24letý cyklista se stal obětí hororového pádu při dojezdu první etapy na závodě Kolem Polska.

Cyklista se dostal do kontaktu s krajanem Dylanem Groenewegenem a ve velké rychlosti přelétl přes plot. Následně zůstal Fabio Jakobsen ležet na zemi v bezvědomí a musel být vrtulníkem převezen do nemocnice, kde se podrobil několika operacím.

 

I on však svá zranění, při kterých mu zbyl v ústech pouze jeden zub a tvář mu zdobí 130 stehů, zvládl. Momentálně se tak dává dohromady už v domácím prostředí.

“Telefonát s týmovým doktorem Yvanem Vanmolem si budu pamatovat do smrti. Byl tehdy v Polsku a brečel, když mi říkal, že Fabio asi umře,” promluvil k pádu svého svěřence šéf týmu Deceuninck-Quick Step Patrick Lefevere.

 

65letý Belgičan je však nyní velmi optimistický a věří, že se Jakobsen už březnu opět objeví v cyklistickém pelotonu.

 

Celý tým, jehož součástí je i Zdeněk Štybar, může navíc jásat nad nedělním vítězstvím Juliana Alaphilippa, který se stal mistrem světa v silničním závodu. Francouzský jezdec navíc po dlouhých 23letech opět získal světový titul pro svou zem.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Portugalska (závod Moto2)

   17:00 18:00
   18:00

   Racing Unleashed

   18:30

   MotoGP - FIM Awards Ceremony 2020

   19:45

   Ligue 1 Highlights (11)

   20:40

   Fotbal: EA Guingamp - AC Ajaccio

   22:35

   Racing magazine (10)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Portland Timbers - FC Dallas

   16:30 18:15
   18:15

   Magazín Evropské ligy (4)

   19:10

   UFC Main Event (7)

   20:05

   Grand Slam of Darts 2020

   00:00

   UFC 255: Figueiredo vs. Perez

   02:00

   UFC Main Event (4)

Celý program