Budou opět závodit?

Dva těžké pády se štastným koncem. Parťáci Štybara se dávají dohromady

Dva pády se štastným koncem
Zdroj: Profimedia/ kolážtn.cz
Otava redakční fotka
Marek Otava
28.9. 2020 16:03

Dva cyklistické závodníky ze stejné stáje postihl v srpnu podobný osud. Jak Remco Evenepoel, tak Fabio Jakobsen utrpěli těžké pády, při kterých se oba dva velmi vážně poranili. Nicméně závodníci týmu Deceuninck-Quick Step by se měli vrátit zpátky do pelotonu. Belgičan Evenepoel už dokonce jezdí na trenažéru.

20letý talentovaný Remco Evenepoel utrpěl těžký pád v závodě Kolem Lombardie. Belgický cyklista narazil při sjezdu do betonové zídky, přes kterou spadl z mostu do strže.

 

Výsledkem byla zlomená pánev a pohmožděné plíce. Po šesti týdnech je však jezdec stáje Deceuninck-Quick Stepu zpátky v sedle. Lékaři totiž povolili talentovanému cyklistovi jízdu na trenažéru.

 

"Docela to jde. Bylo těžké přepnout do maximální aktivity, když jsem předtím nic nedělal. Už jsem ale mnohem pohyblivější a berle nepotřebuju. Bolesti už skoro nemám," hovořil spokojeně Evenepoel, který navíc věří, že se během podzimu ještě projede venku na opravdovém kole. Letošní sezona však pro něj jistojistě skončila.

 

Dobré zprávy má i jeho nizozemský kolega Fabio Jakobsen. 24letý cyklista se stal obětí hororového pádu při dojezdu první etapy na závodě Kolem Polska.

Cyklista se dostal do kontaktu s krajanem Dylanem Groenewegenem a ve velké rychlosti přelétl přes plot. Následně zůstal Fabio Jakobsen ležet na zemi v bezvědomí a musel být vrtulníkem převezen do nemocnice, kde se podrobil několika operacím.

 

I on však svá zranění, při kterých mu zbyl v ústech pouze jeden zub a tvář mu zdobí 130 stehů, zvládl. Momentálně se tak dává dohromady už v domácím prostředí.

“Telefonát s týmovým doktorem Yvanem Vanmolem si budu pamatovat do smrti. Byl tehdy v Polsku a brečel, když mi říkal, že Fabio asi umře,” promluvil k pádu svého svěřence šéf týmu Deceuninck-Quick Step Patrick Lefevere.

 

65letý Belgičan je však nyní velmi optimistický a věří, že se Jakobsen už březnu opět objeví v cyklistickém pelotonu.

 

Celý tým, jehož součástí je i Zdeněk Štybar, může navíc jásat nad nedělním vítězstvím Juliana Alaphilippa, který se stal mistrem světa v silničním závodu. Francouzský jezdec navíc po dlouhých 23letech opět získal světový titul pro svou zem.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   23:20 01:05
   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Detroit Red Wings

   03:45

   Element (434)

   03:55

   NHL - akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Ragby: Northampton Saints - Bath Rugby

   21:45 23:30
   23:30

   Basketbal: Dinamo Sassari - Casademont Zaragoza

   01:05

   NBA: Boston Celtics - Toronto Raptors

   09:00

   Fotbal: Rot - Weiß Essen - Holstein Kiel

   10:40

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

   11:00

   NBA: Boston Celtics - Toronto Raptors

Celý program