Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Mladí talenti Vážná zranění

Dva podobné osudy mladých hokejistů! Co se oběma přihodilo?

Dominik Skořepa
Zdroj: facebook.com
Dominik Skořepa

Mládí a talent spojuje české hokejisty Romana Bernata (22) a Dominika Skořepu (17). Oba měli sen, za kterým si šli až do okamžiku, který by oba chtěli vymazat ze své paměti. Nehoda a její následky je vyřadili ze sestav svých týmů. Jenže se ani jeden nevzdává!

Na letošní červenec nezapomene boleslavský útočník Dominik Skořepa. Chystal se na první trénink na ledě, jenže během cesty na stadion smetl jeho vůz kamion. Spolu s ním byli ve voze také jeho otec a mladší bratr, ale Dominik utrpěl nejvážnější zranění.


Teď má poraněnou páteř a je ochrnutý na obě nohy. Z havarovaného vozu mu pomáhali shodou okolností trenéři boleslavských juniorů Jan Křivohlávek a Boris Žabka.


Téměř měsíc od nehody překonal Skořepa zdravotní problémy rukou, teď věří, že rozhýbe i nohy a vrátí se na led! S nohami nemůže zatím hýbat, ale dotyky cítí. Během rehabilitačních procedur je odhodlaný udělat maximum a věří, že se na nohy zase v budoucnu postaví. Svůj tým neustále sleduje a je v kontaktu jak s trenéry, tak i se spoluhráči. Čeká ho dřina, ale díky podpoře svého okolí má velkou motivaci, vrátit se mezi mantinely.


14

GALERIE: Hokejista Dominik Skořepa

Zdroj: facebook.com

Dominik Skořepa

Hodnocení:


Podobný příběh se stal 30. května 2012 při cyklistickém tréninku hokejových Českých Budějovic. V ten okamžik nebojoval Roman Bernat o smlouvu s tehdy extraligovým klubem, ale o holý život. Několik nešťastných náhod na jednom místě a mladý Bernat skončil pod koly náklaďáku. Naštěstí přežil, ale při nehodě přišel o pravou nohu. I když bojoval, sen o kariéře profesionálního hokejisty se mu rozplynul.


Roman Bernat s protézou
Zdroj: facebook.com Romanu Bernatovi nebere úsměv na tváři ani protéza
 


Když se z nepříjemné životní zkušenosti dostal, začal přemýšlet, jak dále naloží se svým životem. Nutno říci, že se nesložil a začal žít od začátku. Po čase se dokonce s protézou postavil na brusle. V současné době trénuje mladé hokejisty a sní také o kariéře v letecké dopravě. Hokej – sport, kterému obětoval své zdraví, stále sleduje a života si užívá dál!

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:10

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   23:10

   Večerní Sportovní noviny

   23:15

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   01:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

 • Nova Sport 2

  • 22:00 23:40

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   23:40

   Major League Soccer Highlights (12)

   00:10

   Premier League Darts 2019

   02:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   08:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   10:45

   Major League Soccer Highlights (12)

Celý Program