Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 9. 2016
čtyřhra české úspěchy

Dva české tituly z US Open? Do finále se probojovala i Šafářová!

Lucie Šafářová s Bethanií Mattekovou-Sandsovou
Zdroj: Facebook official
Lucie Šafářová s Bethanií Mattekovou-Sandsovou

Kromě Karolíny Plíškové si na US Open zahraje o grandslamový titul i Lucie Šafářová. Ta postoupila po boku Bethanie Mattekové-Sandsové do finále čtyřhry! Česko-americký pár si v úvodním semifinále poradil s olympijskými šampionkami z Ruska Jekatěrinou Makarovovou a Jelenou Vesninovou ve dvou setech 6:2, 7:6.

O třetí společný grandslamový titul po loňských triumfech na Australian Open a French Open si Šafářová s Mattekovou-Sandsovou zahrají s nejvýše nasazenými Caroline Garciaovou a Kristinou Mladenovicovou. Francouzky porazily švýcarsko-americký pár Martina Hingisová, Coco Vandewegheová.


Šafářová s Mattekovou-Sandsovou získaly úvodní set nad předloňskými šampionkami US Open za necelou půlhodinu. Hladký průběh se na chvilku zasekl v úvodu druhé sady, kdy Američanka neudržela podání, vzápětí ale při servisu Vesninové získaly brejk zpět. Vyrovnanou partii pak musela rozhodnout až zkrácená hra, v níž česko-americká dvojice vyhrála 7:4."Je to úžasné a vidíte, jak je to pro nás mimořádné, až z toho skáčeme nadšením. Hrály jsem agresivně, dobře se doplňovaly a klapalo nám to," řekla Šafářová v rozhovoru na kurtu po tradičním selfie s realizačním týmem.

Lucie Šafářová s Bethanií Mattekovou-Sandsovou
Zdroj: ČTK/AP Lucie Šafářová s Bethanií Mattekovou-Sandsovou


Po horším úvodu roku, kdy měly obě různé zdravotní problémy, se Šafářová s Mattekovou-Sandsovou znovu dostávají do ráže. "Jsme zdravější, proto se nám daří. Dnes jsme hrály proti skvělému páru, zlatým olympijským medailistkám z Ria, které oplývaly sebevědomím, o to je výhra cennější," dodala Američanka.Šafářová s Mattekovou-Sandsovou vloni v New Yorku nestartovaly kvůli zdravotním problémům české hráčky. Naposledy si finále US Open z českých tenistek zahrály Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou před třemi lety, kdy společně čtyřhru ovládly.První nasazené Francouzky, které se spolu daly dohromady na začátku sezony, mohou navázat na triumf z French Open. Obě hráčky měly navíc letos výrazný podíl na postupu fedcupového týmu do finále, v němž se Francie v listopadu utká s českými obhájkyněmi titulu. Domácí federace je ale kvůli jejich vystupování po nečekaném vyřazení v 1. kole olympijského turnaje v Riu z nominace předběžně vyřadila.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Petra Kvitová musí počkat. Tohle je nejkrásnější tenistka světa!

GALERIE: Líbí se váým tahle slovenská tenistka?

ČTK TN.cz