rozhovor

Důležité je znovu začít, říká o budoucnosti MMA ranař Martínek

MMA zápasník Michal
Zdroj: Profimedia
MMA zápasník Michal "Černovous" Martínek
David Chmátal
David Chmátal
1.4. 2020 15:36
Téma:
UFC

Stejně jako sportovní soutěže po celém světě i americká MMA organizace PFL musela kvůli pandemii koronaviru odložit sezónu 2020. To přímo ovlivnilo českého zápasníka Michala Martínka, který jako první Čech s asociací podepsal smlouvu.

Professional Fighters League 31. března zveřejnila oficiální prohlášení o pozastavení sezony 2020. „Zdraví a bezpečnost našich zápasníků, fanoušků a partnerů je naší hlavní prioritou. Kvůli nepředvídatelné pandemické situaci upravujeme náš plán. Doufáme, že novou sezónu zahájíme, jak jen to bude možné,“ stojí v prohlášení.


Odložení začátku sezóny se přímo týká nejlepší těžké váhy v Česko-Slovensku Michala „Černovouse“ Martínka (8-1). Ten jako první Čech podepsal s americkou organizací smlouvu a do klece se měl poprvé postavit v květnu či červnu. O změně plánu promluvil exkluzivně s televizí Nova.PFL odložilo sezonu 2020 na neurčito, co to pro vás znamená?

Všechny asociace jsou odloženy. Nějaké dělají alternativy bez diváků atd., ale momentálně nevím o nikom, že by zápasil. Znamená to pro mě, jako pro ostatní, narušení drahé přípravy, která již začala. Přišel jsem o nějaké partnery, ale svět se nebortí. Podle e-mailu mi bylo řečeno, že chtějí začít tuto sezonu, jak se situace uklidní, proto je třeba být pořád ve formě.

Je možné, že by organizace spustila ligu uprostřed sezony a bylo by to fér?

Myslím, že je jedno, co je, nebo není fér, hlavně ať se začne. Tohle nikdo neřeší. Všichni chceme do práce a pro nás to znamená zápasit. Mluvím za sebe a troufnu si říct, že i za všechny, co milujeme MMA, hlavně ať začneme.

Trénoval jste i během domácí karantény. Teď, když nemáte stanovený zápas, polevíte nebo pojedete ve stejném režimu?

Ano PFL to třeba oznámilo teď divákům, mně však mnohem dříve a pro mě se nic nezměnilo. Stále si udržuju základní silovou přípravu a vysoké tepy, aby mi do zápasu zbývalo jen vyspárovat se a udělat taktiku. Tak aby toho pak nebylo moc najednou.

Až se situace uklidní a znovu se budou konat zápasy, kolik času na přípravu potřebujete?

Jak říkám, mám možnost mít na zahradě přístroje jako je air bike, veslo, climber, což jsou zásadní pomůcky pro MMA fightera z hlediska budování kondice a svalové vytrvalosti. Takže mě by zbýval už jen sparingový kemp, zvolit taktiku a vyspárovat se. Kondičně a silově bych se měl udržovat stále ve formě.

Pokud by PFL čekalo až na příští sezonu, je možné, že byste nastoupil na jeden zápas opět v OKTAGONU?

Těžko říct co bude, jelikož mám podepsanou smlouvu s PFL. Spíš se zajímám o zápas v USA z hlediska prestiže a hlavně podmínek na zápas. Už mám svou cenu. Proto si radši počkám, než abych bral všechno. V momentě, kdy se bude zápasit v OKTAGONU, myslím, že se bude zápasit i v PFL. Takže pro mě v tu chvíli tam není o čem. Do OKTAGONU se určitě někdy vrátím. Jsem tam šampion a mám rad fanoušky a oni mě, ale teď je moje cesta jiná.

Na závěr bývalý šampion OKTAGONU posílá podporu fanouškům.

Přeju všem ať jsou všichni zdraví a jsou silní v této době. Černovous se vrátí jako všichni ostatní brzy. Sportu zdar!

PFL, na rozdíl od ostatních MMA organizací, funguje jako liga, kde zápasníci během sezóny sbírají body a probojovávají se do play-off a následně zápasí o titul.

Kvůli takovému systému může mít odložení úvodních kol větší dopad než u ostatních organizací, které pořádají galavečery. Nicméně v současné situaci se toho nedá moc dělat, pokud vaším prezidentem není zrovna Dana White.

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program