fotbal liga národů

Česko - Ukrajina 1:2. Soupeř otočil výsledek v nastaveném čase!

Česko - Ukrajina

Úvodní zápas české fotbalové reprezentace v nové soutěži Lize národů s Ukrajinou nedopadl pro svěřence Karla Jarolíma dobře. Národní tým se sice dostal rychle do vedení, ale Ukrajinci do poločasu vyrovnali. V nastavení pak utkání dokonce otočili a Česko prohrálo 1:2.

Reprezentanty poslal v Uherském Hradišti v úvodním utkání skupiny B1 do vedení už ve čtvrté minutě Patrik Schick, ale v nastavení první půle srovnal Evgen Konopljanka a ve třetí minutě nastavení druhého dějství dokonal obrat střídající Olexandr Zinčenko. Zápas začal o čtvrt hodiny později kvůli výpadku osvětlení před výkopem.

Nová soutěž Liga národů do velké míry nahrazuje přípravné zápasy a je dodatečnou kvalifikací o mistrovství Evropy. Český celek hraje v jedné ze čtyř tříčlenných skupin druhé ze čtyř výkonnostních lig. Vítěz postoupí do elitní Ligy A, poslední tým naopak sestoupí do Ligy C.

V dalším duelu nové soutěže reprezentanti nastoupí v říjnu na Slovensku, předtím je ještě v pondělí čeká přípravné utkání v Rostově na Donu proti Rusku.