Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 15. 4. 2018
fotbal Prestižní souboj

Dúbravka zastínil Čecha a Arsenal podlehl po 12 letech Newcastlu!

Martin Dúbravka a Petr Čech
Zdroj: profimedia.cz

K zajímavé konfrontaci došlo v neděli ve slavné Premier League, kde poměřili síly dva bývalí gólmani pražské Sparty. Martin Dúbravka z Newcastlu zastínil slavnějšího Petra Čecha z Arsenalu a prohra "Gunners" byla rázem na světě.

Fotbalisté Arsenalu prožívají další nepříliš oslnivou sezonu a v tabulce jim momentálně patří až šestá příčka s odstupem hrozivých 33 bodů na první Manchester City.

Jedinou reálnou šancí na účast v příštím ročníku Ligy mistrů je tak pro tým Petra Čecha už jen vítězství v Evropské lize, kde jsou "kanonýři" v semifinále. To v anglické nejvyšší soutěži se dál trápí a platilo to i pro utkání na hřišti Newcastlu, kde padli 1:2.
 


Hrdinou zápasu byl brankář domácích Martin Dúbravka. Slovenský reprezentant sice inkasoval už ve 14. minutě z kopačky Lacazzeteho, poté ale zamkl bránu na několik západů a žádný další míč za svá záda už nepustil.

Narozdíl od svého protějšku Petra Čecha, který po hrubkách obrany dvakrát inkasoval. Arsenal tak padl 1:2  a po více než dvanácti letech si připsal porážku na stadionu Newcastlu, který v Premier League zvítězil už počtvrté za sebou. 

fre TN.cz