Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

mistrovství evropy skupina

Druhý zápas na šampionátu Čechům nevyšel, s Němci padli 0:3

Česká volejbalová reprezentace
Zdroj: Profimedia

Čeští volejbalisté nenavázali na úvodní zápas mistrovství Evropy ve volejbale, v němž porazili Slovensko. Ve druhém utkání čelili v polském Štětíně favorizovanému Německu a prohráli 0:3 na sety.

Ani na třetím šampionátu po sobě se reprezentantům nepodařilo uhrát proti německému výběru set. Stejným výsledkem skončil vzájemný zápas také na ME před dvěma i čtyřmi lety.

 

Německo na úvod turnaje překvapilo vítězstvím 3:2 nad italskými obhájci bronzových medailí a s dvěma výhrami vede tabulku skupiny B. Češi jsou třetí za Itálií, s kterou se utkají v pondělí večer. Vítězové základních skupin postoupí přímo do čtvrtfinále, celky z druhých a třetích míst budou hrát osmifinále.
 

Začátek utkání se českému týmu nepovedl a Němci záhy vedli o pět bodů, Nekolovi svěřenci ale dokázali vyrovnat. Po hluché chvilce se však opět rozjel univerzál Grozer, který umí útočit 130 centimetrů nad sítí, a české bloky byly často bezmocné.

Brzy po začátku druhé sady přišel na dvorec Hadrava místo hrdiny úvodního zápasu proti Slovensku Fingera, ale německý tlak nezastavil. Soupeř bodoval z podání, dokázal zastavovat české útoky v poli, a už za stavu 10:2 bylo prakticky rozhodnuto.
 

Ve třetím dějství držela prostřídaná česká sestava krok nejdéle, ale německý celek jim i tentokrát ujel. Koncovku pak rozhodla série servisů druhého univerzála Hirsche a při mečbolu devatenáctý Grozerův bod.

 

ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:00 04:35

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

 • Nova Sport 2

  • 03:05 04:30

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

Celý Program