Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fantastická sezona

Druhý muž US Open: Nenápadný Medveděv pomalu šplhá na trůn

Rafael Nadal a Daniil Medveděv
Zdroj: Profimedia

Daniil Medveděv, smutný poražený z finále US Open, ukázal i přes prohru velkou sílu. V neděli sice po velké bitvě prohrál se španelským fenoménem Rafaelem Nadalem, ale ruský tenista však určitě nemusí zoufat, letos vyhrál už padesát zápasů na okruhu a je nejúspěšnějším hráčem sezony.

Ačkoliv to byla krutá porážka, kterou musel po zhruba pětihodinovém mači zkousnout. Ruský tenista potvrdil pověst černého koně turnaje a dokráčel až do svého prvního grandslamového finále. A i v tom ukázal, že s ním musí soupeři, včetně velké trojky, do budoucna počítat.
 


Nadal měl v neděli svého soupeře témeř na lopátkách, za stavu 2:2 ve třetím setu získal brejk a nic nenasvědčovalo tomu, že se může utkání protáhnout. Ruský obr se však nevzdal, změnil tempo hry, vyhrál další dva sety a Rafovi připravil težké okamžiky i v tom pátém. Medveděv se tak málem stal prvním vítězem US Open od roku 1949, který zvítězil, i když prohrával 0:2 na sety.
 


Ostatně i v neděli měl šampion Nadal pro téměř dvoumetrového ruského hráče jen slova uznání. "Daniilovi je teprve třiadvacet a to, jak dokázal bojovat a změnit rytmus zápasu, bylo neuvěřitelné. Ještě bude mít spoustu příležitostí tady vyhrát," ocenil soupeře v po zápasovém rozhovoru španělský tenista, který získal už čtvrtý triumf na americkém turnaji a celkově svůj 19. grandslamový titul.
 


Třiadvacetiletý rodák z Moskvy se na okruhu pohybuje teprve třetím rokem. V roce 2018 si připsal první vítězství na ATP na turnaji Sydney International kam prošel z kvalifikace. Letos hrál už šestkrát finále a vyhrál dva tituly v Sofii a na Masters v Cincinnati a nyní se také dostal do prvního grandslamového finále. Díky těmto úspěchům se posunul už na 4. příčku tenisového žebříčku ATP a zajistil si i listopadový Turnaj mistrů, kam se naposledy kvalifikoval z ruských tenistů Nikolaj Davyděnko před deseti lety.
 "Bylo to nádherné utkání, ostatně celé léto je pro mě úžasné a budu si pamatovat každý jeho okamžik," řekl na tiskové konferenci Medveděv, který se přidal do společnosti Andrého Agassiho a Ivana Lendla, když jako třetí hráč v historii postoupil v jednom roce do finále na turnajích ve Washingtonu, Kanadě, Cincinnati a US Open.


 

Celkově si na prize money vydělal už téměř 8 milionů dolarů, včetně 1,9 milionu, které obdržel za grandslamové finále. Rafael Nadal ziskal za vítězství 3,85 milionu dolarů (zhruba 87 milionů korun).
 

mao TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Los Angeles Football Club

   10:45

   Cyklomagazín (4)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Evropská liga 2019

   12:00

   Magazín Evropské ligy (1)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: RC Lens - LB Châteauroux

   10:40

   Ligue 1 Highlights (5)

   11:30

   Truck Racing Magazine (7)

   11:50

   Off-road Maraton (5)

   12:10

   UFC Unleashed (7)

   13:00

   Fotbal: AS Monaco - Olympique Marseille

Celý Program