Drtivá výhra Indiany zlomila několik rekordů, zářil hlavně rychlík Sabonis

David Chmátal
Aktualizováno 14:21
2.5. 2021 14:16
NBA

152-95, tak skončil sobotní zápas Indiany Pacers s Oklahomou City Thunder. Díky obrovskému rozdílu na palubovce padla řada dalších rekordů. Na velké části z nich měl podíl útočník Domantas Sabonis, který připsal triple-double v rekordním čase.

Nejvyšší výhra
152 bodů je nejvyšší výsledek, který Pacers předvedli od roku 1976, kdy vstoupili do NBA. Starý rekord z roku 1982 překonali o dva body.

Nejhorší prohra
Oklahoma Thunder prohrála rozdílem 57 bodů, což je největší rozdíl v prohraném zápase v historii klubu. Stejně tak je rozdíl 57 bodů největší prohra domácího týmu v historii NBA.

Největší rozdíl
Nechybělo málo a Pacers stanovili nový NBA rekord rozdílu bodů. Ten stále drží Cleveland, který v roce 1991 vyhrál nad Miami Heat o 68 bodů. Ještě čtyři minuty před koncem vedla Indiana o 67 bodů, ale nakonec Oklahoma ztrátu stáhla na 57.

Domantas Sabonis
24letý Litevec se utrhl ze řetězu, když se postaral o 26 bodů, 19 doskoků a 14 asistencí. Dovršit triple-double stihl do poločasu. Tím se stal po R. Westbrookovi a N. Jokičovi teprve třetím hráčem od začátku statistiky v roce 1998, který předvedl triple-double do konce první půle.

Doug McDermott
Američan v dresu Indiany se stal nejbodovějším mužem utkání a dorovnal své kariérní maximum, když se znovu postaral o 31 bodů.