Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.6. 2016 17:05
rio 2016 jasná zpráva

Drsný vzkaz královny sportů: Rio bude bez ruských atletů!

Doping v Rusku
Zdroj: Profimedia
Doping v Rusku

Olympijské hry v Rio de Janeiru budou bez ruských atletů. Rozhodla o tom Mezinárodní atletická federace na svém pátečním zasedání ve Vídni. Královna sportů se razantně postavila organizovanému dopingu v Ruské federaci.

Ruští atleti stále nemají jasno, jestli budou smět závodit na olympijských hrách v Riu. Rada mezinárodní atletické federace IAAF jim na dnešním zasedání ve Vídni prodloužila trest zákazu startu na mezinárodních soutěžích s tím, že ho může příští týden v úterý 21. června na svém jednání zrušit Mezinárodní olympijský výbor. S odkazem na nejmenovaný zdroj to zveřejnila televizní stanice Sky News.
 

Rada IAAF jednala o případu celý den a na 17:00 svolala tiskovou konferenci, kde má oznámit výsledek tajného hlasování svých členů. Začátek setkání s médii byl ale zatím o půl hodiny odložen. Zprávy o pokračujícím ruském trestu zatím oficiální zdroje nepotvrdily, informace nemá ani mluvčí ruské atletické federace, ani ruský člen rady Michail Butov.
 

Ruské atlety IAAF vyloučila ze světových soutěží 13. listopadu a o prodloužení trestu rozhodla v březnu. Dnešní verdikt podle Sky News reaguje na zprávu kontrolní komise IAAF pod vedením Runeho Andersena z Norska, která radu IAAF o výsledcích antidopingových reforem v Rusku informovala a podle níž problém s dopingem stále existuje. "Ještě je tam hodně práce," řekl radě Andersen.
 

Pokud se mediální informace potvrdí, ruští atleti nebudou moci závodit na mistrovství Evropy v Amsterodamu, které se koná od 6. do 10. července. Pokud by je však omilostnil na úterním zasedání Mezinárodní olympijský výbor, mohli by jet do Ria.

TN.cz