Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 21.6. 2018 15:17
box bude na co koukat

Drsné a ostré boxerky se promění v krásné a sexy Ring Girls!

Boxerky na galavečeru
Zdroj: Petr Mamula

Už tak našlapaný boxerský galavečer v Karlových Varech, který rozbouří v sobotu 23. června od 18:00 hodin velký sál Grandhotelu Pupp, dostává další pořádný stimul. Nejlepší české boxery budou do ringu doprovázet elitní tuzemské dívky a ženy, které se tomuto sportu věnují v amatérském ringu.

Aby těch novinek nebylo málo, zákulisní pozápasové rozhovory bude pro Real Fighters Life Petra Mamuly, které boxerky také nafotil, dělat dvaadvacetiletá Fabiana Bytyqi, aktuálně nejlepší česká profesionální boxerka.

 

„Docela se na tuto novou roli těším. Sama to znám jen z té strany, kdy se mě na něco ptají, a já vařím svoji hlavu, abych v té rychlosti co nejlépe odpověděla. Konečně si to vyzkouším i z pozice toho, kdo jen klade otázky. Bude to výzva a já výzvy miluju,“ řekla Profiboxing.cz juniorská světová šampionka WBC v mini-muší váze.
 

17

GALERIE: Drsné boxerky se promění v Ring Girls

Zdroj: Petr Mamula

Katis Humlová

Hodnocení:


 

Ta bude mít jistou výhodu v tom, že její rozhovory nepojedou naživo, to amatérské boxerky – tentokrát v roli Ring Girls a doprovodů bojovníků vstříc zápasům – nebudou mít na případné chybky prostor.

 

„Z nějakých faux pas jsem strach neměla, dokud jsem na to nedostala otázku. Takže díky,“ usmívala se pár dní před galavečerem Markéta Kapičková. Ta se sice bojovým sportům věnuje ze všech dívek nejdéle, v klasickém boxu má na svém kontě nejméně úspěchů. „Zatím vlastně žádný, jen dva zápasy. Můj box je zatím v plenkách,“ přiznává sympatická černovláska trénující pod zkušeným koučem Alexandrem Vertschajzerem.

 

„To mě nahání největší strach obrovská koncentrace testosteronu v mé blízkosti, ze které by se mi mohla celkem rychle zatočit hlava,“ přidává její o dva roky starší kolegyně Lenka Volejníková, ze které obrovské množství energie vysloveně vyzařuje. Ostatně kvůli tomu, aby ji ze sebe dostala, se začala momentálně svěřenkyně Daniela Táborského před třemi lety boxu věnovat.

 

Mimochodem, v pátek – den před galavečerem – ji čeká čtvrtý amatérský duel. „Na sobotu myslet nebudu. Pokud přijedu do Varů s monoklem, tak si říkám, že by to mohlo být stylovější než nějaký make-up. Navíc, nejsem přece žádná kopretina,“ dodává usměvavá dračice, kterou dosud žádný muž zkrotit nedokázal.

 

Parťačky jim budou čtyři české reprezentantky. Teprve sedmnáctiletá Lenka Bernardová, která ale už má na kontě čtyřicet zápasů, o pět let starší Petra Laštovková, čtyřiadvacetiletá Kateřina Humlová a sedmadvacetiletá Alena Navrátilová.

 

Prvně tři jmenované za sebou mají ve svých kategoriích čerstvé zkušenosti z evropského šampionátu. A vůbec si nevedli špatně. Bernardová byla pátá na ME juniorek, stejné umístění připadlo Laštovkové na ME do 22 let a také na tom seniorském, díky čemuž si obě zajistily letenky také na světové šampionáty. Humlové si sice ten kontinentální tolik nepovedl, při své premiéře na takové akci ale dostala hned do prvního kola velezkušenou Irku Kellie-Anne Harringtonová.

 

Ta byla dlouhé roky dvojkou za fenomenální Katie Taylorovou. A pochopitelně také její tréninkovou parťačkou. „Jsem vděčná, že jsem se mohla tohoto turnaje zúčastnit. A příště doufám, že nabrané zkušenosti prodám,“ ohlédla se do tři týdny staré minulosti Humlová.

 

Sama se ale také již těší na sobotu. „Bude to parádně nadupaná fightcard. Tolik zkušených borců pohromadě jen tak neuvidíte. A navíc ty Ring Girls amatérky, to bude show, jak má být! A třeba se i zasmějete,“ zve štíhlá blondýnka, která by se i dle fotografa Petra Mamuly mohla okamžitě začít věnovat modelinku.

 

Pokud byste si ale na ni dělali zálusk, nejenže se umí hodně tvrdě ohánět svými pěstmi, navíc žije ve spokojeném partnerském vztahu. „Je to sportovec tělem i duší. Fešák, kajakář – vodní slalomář. Co se týče vztahu ke sportu je mým obrovským vzorem a motivací,“ vypráví zamilovaně boxerka, fyzioterapeutka a studentka FTVS UK.

 

Kdo ví, třeba svých schopností využije také ve Varech. Na reprezentačních výjezdech se starala třeba i o Navrátilovou. Což ostatně svědčí o skvělých vztazích v českém týmu. Vždyť obě dívky jsou rivalky ve váze do 60 kg, na posledním republikovém šampionátu se utkaly ve finále (vyhrála Humlová). Zášť a nenávist zde ale nehledejte.

 

Přesvědčit se budete moct v sobotu večer ve Varech, nebo případně u televizních obrazovek, celý galavečer odvysílá od 18:00 hodin stanice Nova Sport 1.

 

KOMPLETNÍ POVÍDÁNÍ S RING GIRLS PRO BOXING GRAND FINAL KARLOVY VARY SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE!

Profiboxing.cz