Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.3. 2018 20:12
video slova hudebníka

Drsná slova od táty zlaté Ester: Ledecký se nové hymně vysmál!

Zdroj: TV Nova

Jeho dcera je světovou sportovní celebritou, má dvě zlaté medaile z poslední olympiády z různých sportů. On sám je uznávaným muzikantem. Když ale Janek Ledecký slyšel novou verzi české hymny, zhrozil se. Prostě na ní nenechal nit suchou…

Když jeho dcera zase vyhraje nějakou parádní medaili, bude možná znít nová verze s druhou slokou. Jenže Janku Ledeckému to prý bude trhat uši.

„Ta nová aranž působí jako kdyby to hrál orchestr a sbor, kteří o sobě vzájemně nemají ani tušení a do toho si občas hystericky přisadí nějaký sólista. Věřím, že původní záměr ČOV byl myšlen dobře. Ale ten výsledek se fakt nepovedl,“ říká hudebník, který vychoval i velmi úspěšnou českou sportovkyni.


Podle Ledeckého se melodie vytratila a marně tam hledají známé tóny i samotní Češi. „My, co naši hymnu známe, máme rádi a umíme jí, ještě máme šanci tam tu melodii vystopovat. Ale pro někoho, kdo se s ní setká poprvé, je to v podstatě nemožné,“ dodává.

Anketa

Líbí se vám nové pojetí české hymny?

Hlasovalo 6053 lidí.

I když, jak říká bývalý frontman skupiny Žentour a dnes uznávaný hudebník, aspoň bude sranda: „Na druhou stranu si užijeme spoustu legrace, až budou hokejisti zpívat "duše útlé v těle čilém,“ píše Janek Ledecký ve svém statusu na facebooku.

 

ram TN.cz