Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 9. 2015
ohlasy nešetří ho

Drsná realita! Fanoušci nemají s Limberským slitování

David Limberský - Viktoria Plzeň
Zdroj: Mediafax

Fotbalista David Limberský poznává negativní stránku slávy. Udělal velkou hloupost, sedl za volant pod vlivem alkoholu a boural. Bylo štěstí, že nikoho nezranil. Teď ale musí nést následky. V klubu i reprezentaci se k incidentu zatím staví opatrně, fanoušci to ale reprezentačnímu obránci dávají pořádně "sežrat".

Ještě v neděli byl David Limberský za hrdinu. Výhrou v Lotyšsku si česká reprezentace zajistila účast na mistrovství Evropy ve Francii a plzeňský fotbalista k vítězství 2:1 přispěl prvním gólem. Jenže uplynuly jen čtyři dny a všechno bylo jinak.

 

V noci z úterý na středu Limberský ve svém bentley boural, navíc pod vlivem alkoholu. Bohužel pro něj přímo před zraky příslušníků policie, kterým se podle policejních zpráv snažil utéct. Marně, byl dopaden a následná dechová zkouška mu odhalila 1,5 promile alkoholu.

 

Policie s ním ihned zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Protože přitom způsobil dopravní nehodu, hrozí mu podle policejní mluvčí Ivety Martínkové v případě pravomocného odsouzení až tříletý trest odnětí svobody.

 

 

Už teď ale dostává pořádné kapky od fanoušků. Diskuze na sociálních sítích okamžitě zaplavila lavina negativních komentářů, které si fotbalista rozhodně za rámeček nedá.

 

"Chlastal a řídil.Zavřete ho a hned...reprezentant," píše se v jednom z nich. Ani další nemá s Limberským slitování: "Nemá jezdit jako prase, dělá akorát ostudu našemu českému týmu." Najdou se i tací, kteří to Limberskému nepokrytě přejí. "Z celého srdce mu to přeji! Zašil bych ho na tři roky," zní jeden z verdiktů.

 

 

Řada z hlasů veřejnosti nejde daleko ani pro ostřejší výrazivo. "Že je to prolhaný hovado bez kouska cti, se ví dlouho, ale todle se mu povedlo. To přesně sedí na takovýho idiota jako je von, něco provede a uteče jak malej kluk. No todle bude snad minimálně podmínka, možná by mohl tak 3 měsíce vynášet koše po Praze," nebere si servítky jeden z diskutujících. A zjevně není sám s tímto názorem, podobně zřejmě smýšlí minimálně dalších čtyřicet lidí, kterým se jeho příspěvek líbil.

 

 

Vůbec nejvíc se ale cituje tradiční pokřik především pražských fanoušků, kteří na Limberského zápas co zápas hulákají "Limberský, ty jsi hovado!" či známé úsloví "Na každou svini se vaří voda."

 

Najdou se ale i lidé, kteří se fotbalisty zastávají. "Až dokážete něco co on, tak něco pište. Nejlepší obránce v Česku," vysekl Limberskému poklonu jeden z jeho fanoušků.

 

Hlas lidu, hlas boží. Veřejnost s plzeňským obráncem slitování nemá, pro jeho budoucnost je však důležitější, co si o jeho jednání budou myslet v Plzni, reprezentaci a především na policii.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 20:40 22:45

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   22:45

   NHL News

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   01:05

   Natural Track Luge - World Championship

   01:35

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

 • Nova Sport 2

  • 21:00 23:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   23:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   00:45

   Major League Soccer Highlights (8)

   01:15

   Premier League Darts 2019

   09:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   10:40

   UFC Unleashed (3)

Celý Program