Publikováno 16. 1. 2018
ufc srdce bojovnice

Drsná blondýna! Bojovnice z UFC dokončila zápas se zlomeninou

Paige VanZant
Zdroj: Twitter

Na první pohled byste řekli, že je Paige VanZant blondýnka, co nic nevydrží. Za pěknou tvářičkou se ovšem nachází daleko více a především pak houževnatost. Zranění z prvního kola by leckoho donutilo se vzdát a jet přímo do nemocnice. Paige tuto variantu, ale jasně odmítla a rozhodla se udělat vše pro to, aby zápas dokončila.

Do oktagonu vstoupila Paige po roční pauze. Za tu dobu stihla velkou změnu, jelikož si našla nové tréninkové zázemí, včetně trenérů. Takováto změna se na zápasnících vždy projeví a Paige od začátku říkala, že se nyní cítí daleko silnější.

 

 


V zápase na ni čekala o sedm let starší a zkušenější Jessica-Rose Clark. Hned na začátku si Paige ověřila její dobrý postoj a schytala tak pár tvrdých úderů. Ke konci prvního kola ale Paige vytasila tajnou zbraň a sice backfist z otočky. Razance, jakou do úderu vložila, měla za následek nepříjemné zranění. Pravou ruku si tímto netradičním úderem zlomila a zbytek zápasu ji pouze držela blízko těla.

 

 

Po prvním kole se ovšem Paige zařekla, že se nevzdá a aspoň čestně dojde do konce zápasu. Kvůli handicapu musela využívat primárně kopy, ale ani v nich nebylo tolik razance. Potlesk si i přes prohru dle mnohých zaslouží, přeci jenom podobné zranění vyřadilo ze zápasu už i větší tvrďáky. Nebyla by to ale Paige, aby pár minut po prohře posílala z nemocnice opět úsměvy.
 

 

 

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: St. Louis Blues - Winnipeg Jets

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   12:55

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   13:25

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   10:45

   Ligue 1 Preview (33)

   11:15

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

   12:55

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   14:55

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   16:55

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

Celý Program