hodně smutné

Drogová královna? Koukalová se nestačí divit, co jí Rusové píší!

Garbiela Koukalová
Zdroj: Profimedia
Téma:

Bývalá biatlonistka Gabriela Koukalová opět čelí nadávkám od ruských fanoušků. Někdejší mistryně světa a vítězka Světového poháru nahrála na svůj instagramový profil vzpomínku na Zimní olympijské hry v Soči s komentářem, který se trefuje do ruských sportovců. A odpověď je drsná.

I když už jméno Koukalové nefiguruje ve startovních listinách, fanoušci na rodačku z Jablonce nad Nisou nezapomněli. Ba naopak. Mezi biatlonovými fanatiky se našli i tací, kteří Koukalovou bombardují nadávkami.


„V dnešních dnech se mi vybavilo jedno “trpké” výročí. Před šesti lety, přesně 21.2.2014, jsme na Olympijských hrách v Soči zažily s Jíťou Landovou, Evčou Puskarčíkovou a Verčou Vítkovou sportovní zklamání. Jen o kousíček nám utekla bronzová medaile ze štafety a zbyla na nás pomyslná “bramborová”,“ začala Koukalová svůj popisek ke své instagramové fotce.


Koukalová svými slovy naráží na čtvrté umístění, které se o tři roky později proměnilo na bronzovou medaili. Ruská štafeta, která skončila stříbrná, byla totiž kvůli Janě Romanovové a Olze Viljuchinové z důvodu dopingu diskvalifikována.„Nejde ani o medaile, které zřejmě stále visí ruským biatlonistkám na nástěnce. Jde o emoce, které prožíváte při zisku olympijské medaile. To je sen každého sportovce My s Verčou jsme si tento pocit v Soči vychutnaly ze smíšené štafety, ale Evče a Jítě už nikdo nenahradí upřené emotivní zážitky, které mohly prožívat přímo v dějišti olympiády. Sport umí být někdy krutý, a to nejen na trati...,“
říká bývalá ikona českého biatlonu.Její vyjádření je ale pro ruské fanoušky jak červený hadr na býka. Následovala sprcha vzkazů v azbuce. „Proč jsi utekla z biatlonu? Možná kvůli droze, kterou jsi použila? Určitě o tom povíš za 10 nebo 20 let. Jak se vám taková obvinění líbí? Kdo ti tedy dal právo ukázat na ty, jejichž chyba nebyla prokázána?“


„Jak to chápu, sportovci z České republiky, kteří jsou chyceni v dopingu, pracují na svobodě tímto způsobem. Gabrielo, lituji, že jsem vás považoval za čistého sportovce.“„Škoda. Hanba, když sportovci diskutují o politice. Co mohu říct. Bohužel, už to nejsou sportovci,“ zní v azbuce další vzkazy.


Není to poprvé, co se česká biatlonistka stala terčem nadávek. V minulosti jí fanoušci z ruského tábora vyhrožovali i smrtí.
 

aze TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Los Angeles FC - LA Galaxy

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: HSG Wetzlar - MT Melsungen

   12:30

   Magazín Evropské ligy (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Toronto FC

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FC Sochaux - Amiens SC

   09:00 10:45
   10:45

   Ligue 1 Highlights (8)

   11:40

   Engadin Wind - Competition

   12:10

   UFC Unleashed (9)

   13:00

   UFC 254: Chabib vs. Gaethje

   15:35

   NHL: Stanley Cup 2020

Celý program