Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokej Čeká ho operace

Dříč Zacha: Místo mistrovství operace. Lékaři mu našli cystu!

Má za sebou druhou kompletní sezonu v NHL. Opět byl stabilním členem New Jersey, na mistrovství světa ale český talent Pavel Zacha přesto nejede. Ne však kvůli výkonosti, ale kvůli zdravotním problémům. Generální manažer národního týmu Jiří Fischer v rozhovoru pro Nova Sport přiznal, že Zacha musí kvůli cystě v zápěstí na operaci.

Zacha by byl jedním z hráčů, kteří by patřili mezi opory reprezentace na květnovém mistrovství světa v Dánsku. K dispozici ale nebude. "Pavel mi volal po výstupní prohlídce v New Jersey. Bohužel, klub mu nedoporučil, aby se zúčastnil mistrovství světa. Asi půl sezony hrál s namoženým zápěstím. Po finálních prohlídkách mu bylo zjištěno, že má malou cystu, která bude muset být chirurgicky odstraněna," konstatoval Jiří Fischer.

 

  

Odchovanec Komety Brno a pozdější hráč Liberce tak nebude mít zrovna příjemné léto. Snad stihne začátek příští sezony, bude totiž muset poctivě rehabilitovat. "Po operaci bude mít několik týdnů rekonvalescenci. Nicméně, Pavel mi řekl, že by strašně rád reprezentoval, kvůli tomu zápěstí to ale nepůjde," mrzelo Fischera.

 

Jednadvacetiletý Pavel Zacha má za sebou druhou sezonu v NHL. Oproti loňsku si v osobních statistikách o bod polepšil. Za 69 startů nasbíral 25 bodů za 8 gólů a 17 asistencí. Vloni měl o jeden zápas odehráno více, ale o asistenci méně. Zacha, který reprezentoval chtěl, ještě nikdy nebyl na seniorském mistrovství světa. Dres národního týmu oblékal jen v mládežnických kategoriích.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2019 - Mikulov

   11:20

   Off-road Maraton (6)

   11:45

   Truck Racing Magazine (9)

 • Nova Sport 2

  • 04:35 07:05

   NBA: Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers

   09:00

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   10:40

   RunTour – Praha

   10:50

   Element (398)

   11:00

   MONETA Czech PGA Tour (6)

   12:00

   NBA: Toronto Raptors - New Orleans Pelicans

Celý Program