Hokej Čeká ho operace

Dříč Zacha: Místo mistrovství operace. Lékaři mu našli cystu!

Téma:
NHL

Má za sebou druhou kompletní sezonu v NHL. Opět byl stabilním členem New Jersey, na mistrovství světa ale český talent Pavel Zacha přesto nejede. Ne však kvůli výkonosti, ale kvůli zdravotním problémům. Generální manažer národního týmu Jiří Fischer v rozhovoru pro Nova Sport přiznal, že Zacha musí kvůli cystě v zápěstí na operaci.

Zacha by byl jedním z hráčů, kteří by patřili mezi opory reprezentace na květnovém mistrovství světa v Dánsku. K dispozici ale nebude. "Pavel mi volal po výstupní prohlídce v New Jersey. Bohužel, klub mu nedoporučil, aby se zúčastnil mistrovství světa. Asi půl sezony hrál s namoženým zápěstím. Po finálních prohlídkách mu bylo zjištěno, že má malou cystu, která bude muset být chirurgicky odstraněna," konstatoval Jiří Fischer.

 

  

Odchovanec Komety Brno a pozdější hráč Liberce tak nebude mít zrovna příjemné léto. Snad stihne začátek příští sezony, bude totiž muset poctivě rehabilitovat. "Po operaci bude mít několik týdnů rekonvalescenci. Nicméně, Pavel mi řekl, že by strašně rád reprezentoval, kvůli tomu zápěstí to ale nepůjde," mrzelo Fischera.

 

Jednadvacetiletý Pavel Zacha má za sebou druhou sezonu v NHL. Oproti loňsku si v osobních statistikách o bod polepšil. Za 69 startů nasbíral 25 bodů za 8 gólů a 17 asistencí. Vloni měl o jeden zápas odehráno více, ale o asistenci méně. Zacha, který reprezentoval chtěl, ještě nikdy nebyl na seniorském mistrovství světa. Dres národního týmu oblékal jen v mládežnických kategoriích.

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: St. Louis Blues - Chicago Blackhawks

   21:05 23:25
   23:25

   Večerní sportovní noviny

   23:30

   Finále Západní konference NHL 2017

   01:30

   MotoGP - Racing together

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Classic match Ligue 1: Olympique Lyon - Paris Saint - Germain

 • Nova Sport 2

  • UFC 223: Khabib vs. Iaquinta

   22:05 00:35
   00:35

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   02:25

   Basketbal: De’Aaron Fox - Koše z protiútoku

   09:00

   Premier League Darts 2018

   11:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:30

   Běhej lesy - Slavkovský les

Celý program