Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

indycar Kvalifikace

Drama vrcholí! Jezdci bojující o titul odstartují z prvních řad

Josef Newgarden slaví vítězství v Alabamě
Zdroj: ČTK
Josef Newgarden

Poslední závod sezóny čeká v neděli na piloty IndyCar Series. Okruh v kalifornské Sonomě potřetí v řadě rozhodne o tom, kdo si odnese Astor Cup, tedy trofej pro šampiona IndyCar Series. Nejblíže k němu má Josef Newgarden a v kvalifikaci se k němu opět přiblížil. Svým soupeřům nedal šanci a vedle nejvýhodnější pozice na startu také získal jeden mistrovský bod.

O titul bojuje pětice Newgarden, Dixon, Castroneves, Pagenaud a Power. V sobotním tréninku to už vypadalo, že by Newgarden mohl mít v neděli pořádné problémy. Mladý Američan skončil čtvrtý. Jeho největší rival Scott Dixon, který na Newgardena ztrácel jen tři body, byl druhý. Být to výsledky závodu, mohl Dixon slavit titul.

 

V tréninku byl nejrychlejší obhájce titulu Simon Pagenaud. Už v tréninku a na tvrdé sadě pneumatik, dokázal o 2 desetiny překonat rekord okruhu, který sám zajel v Sonomě během loňské kvalifikace. To dávalo tušit, že až piloti nasadí v kvalifikaci měkkou sadu, která je rychlejší, ale v závodě vydrží kratší dobu, loňský rekord padne. Kompletní výsledky tréninku najdete ZDE.

 

Kvalifikace opět byla v rukou jezdců bojujících o titul. Všech pět pilotů dokázalo postoupit přes první kolo i semifinálovou dvanáctku a utkali se v závěrečném rozstřelu šesti nejlepších o pole position. Příhodně je v něm doplnil Japonec Takuma Sató, který je na osmém místě průběžného pořadí, a sice už nemá šanci na titul, je ale vítězem letošního ročníku 500 mil Indianapolis.

 

 

Newgarden v závěru kvalifikace předvedl na nových měkkých pneumatikách úžasné kolo a časem 1:15.5205 posunul o sedm desetin rekord okruhu. Power se mu dokázal přiblížit na 35 tisícin, z prvního místa jej už sesadit nedokázal.

 

Druhá řada bude patřit dvojici Pagenaud – Castroneves. Dixon, který je největším Newgardenovým vyzyvatelem, se kvalifikoval jako šestý. Newgarden na něj navíc navýšil náskok, protože za vítězství v kvalifikaci je jeden bonusový bod. O tom, že může rozhodovat, jsme se přesvědčili v IndyCar už několikrát.

 

Kompletní výsledky kvalifikace najdete ZDE.
 

Připomeňte si bodování finálového závodu a průběžné pořadí.


Přímý přenos posledního závodu letošní sezóny začíná na programu Nova Sport 2 v pondělí 45 minut po půlnoci.

 

vbo TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   10:15

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:35

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   12:45

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

Celý Program