Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

hokej Druhá liga

Drama ve Slaném! Hráč skončil po faulu s krvácením do mozku

Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia

Na zápas druhé hokejové ligy mezi Řisuty a Trutnovem jen tak jeho aktéři a fanoušci nezapomenou. V první třetině totiž domácí hráč poslal Vojtěcha Pražáka loktem do hlavy k zemi a ukončil pro něj zápas. Lékaři v nemocnici dokonce zjistili, že má Pražák lehké krvácení do mozku.

Běžela 16. minuta a domácí vedli 1:0. Pražák rozehrál puk a v tom ho loktem do hlavy trefil Šimon Náprstek. Trutnovská střídačka byla okamžitě na nohou a rozhodčí se chystal vylučovat. Rodiče odvezli Pražáka do nemocnice a spoluhráči ho na ledě pomstili. Zápas nakonec po prodloužení vyhráli.


"Krátce po tom, co jsme vyhráli a opustili jsme s Petrem Váchou kabinu, nám Vojta psal, že leží na lůžku, dělají mu vyšetření a čeká se na výsledky. Když z něj vylezlo, že má podezření na krvácení do mozku, hrozně nás to vyděsilo.", popsal pro klubový web Trutnova okamžik manažer a asistent trenéra Ondřej Poul.


„Viděl jsem Vojtu, jak šel k zemi a nehýbe se. V tu chvíli jsem chtěl vyjet z branky a seknout toho protihráče přes záda," rozčílil se trutnovský gólman Patrik Ašenbrenner. „Tohle do hokeje fakt nepatří. Když dohrát souboj, tak čistě – a ne loktem do hlavy. Tohle bylo fakt zbabělé a ubohé."


Náprstka teď čeká i disciplinární řízení, ve kterém pravděpodobně dostane velmi tvrdý trest. „Šimon Náprstek ve vysoké rychlosti dohrál u mantinelu protihráče po odehrání puku, přičemž při střetu zvedl směrem k soupeřově hlavě loket, kterým ho tvrdě zasáhl do obličeje. Za bezohledné ohrožení protihráče, kterému tímto způsobil zranění, byl udělen trest ve hře za zásah do oblasti hlavy a krku a odebrán registrační průkaz, který je přiložen k zápisu o utkání," uvedl v zápise o utkání hlavní rozhodčí.


Pražákovi, kterého v úterý propustili z nemocnice, skončila sezona. Zákrok mu navíc velmi zkomplikoval zkouškové období na vysoké škole. „Chtěl bych moc poděkovat za podporu. Ze soupeřova nevybíravého zákroku si moc nepamatuji, ale teď už se cítím mnohem lépe, jen mě stále bolí hlava," řekl pro klubový web

 

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 23:40

   Večerní Sportovní noviny

   23:40

   Cyklomagazín (3)

   23:50

   Nova Cup 2019 – Sahara Race

   00:00

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   01:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   09:00

   Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 23:00 00:40

   Ragby: Wales - Anglie

   00:40

   Rychlá kola (8)

   01:05

   Truck Racing Magazine (6)

   01:25

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   03:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (2/3)

   09:00

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

Celý Program