hokej Druhá liga

Drama ve Slaném! Hráč skončil po faulu s krvácením do mozku

Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Téma:

Na zápas druhé hokejové ligy mezi Řisuty a Trutnovem jen tak jeho aktéři a fanoušci nezapomenou. V první třetině totiž domácí hráč poslal Vojtěcha Pražáka loktem do hlavy k zemi a ukončil pro něj zápas. Lékaři v nemocnici dokonce zjistili, že má Pražák lehké krvácení do mozku.

Běžela 16. minuta a domácí vedli 1:0. Pražák rozehrál puk a v tom ho loktem do hlavy trefil Šimon Náprstek. Trutnovská střídačka byla okamžitě na nohou a rozhodčí se chystal vylučovat. Rodiče odvezli Pražáka do nemocnice a spoluhráči ho na ledě pomstili. Zápas nakonec po prodloužení vyhráli.


"Krátce po tom, co jsme vyhráli a opustili jsme s Petrem Váchou kabinu, nám Vojta psal, že leží na lůžku, dělají mu vyšetření a čeká se na výsledky. Když z něj vylezlo, že má podezření na krvácení do mozku, hrozně nás to vyděsilo.", popsal pro klubový web Trutnova okamžik manažer a asistent trenéra Ondřej Poul.


„Viděl jsem Vojtu, jak šel k zemi a nehýbe se. V tu chvíli jsem chtěl vyjet z branky a seknout toho protihráče přes záda," rozčílil se trutnovský gólman Patrik Ašenbrenner. „Tohle do hokeje fakt nepatří. Když dohrát souboj, tak čistě – a ne loktem do hlavy. Tohle bylo fakt zbabělé a ubohé."


Náprstka teď čeká i disciplinární řízení, ve kterém pravděpodobně dostane velmi tvrdý trest. „Šimon Náprstek ve vysoké rychlosti dohrál u mantinelu protihráče po odehrání puku, přičemž při střetu zvedl směrem k soupeřově hlavě loket, kterým ho tvrdě zasáhl do obličeje. Za bezohledné ohrožení protihráče, kterému tímto způsobil zranění, byl udělen trest ve hře za zásah do oblasti hlavy a krku a odebrán registrační průkaz, který je přiložen k zápisu o utkání," uvedl v zápise o utkání hlavní rozhodčí.


Pražákovi, kterého v úterý propustili z nemocnice, skončila sezona. Zákrok mu navíc velmi zkomplikoval zkouškové období na vysoké škole. „Chtěl bych moc poděkovat za podporu. Ze soupeřova nevybíravého zákroku si moc nepamatuji, ale teď už se cítím mnohem lépe, jen mě stále bolí hlava," řekl pro klubový web

 

Související témata:
hp TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Monster Energy Supercross Geneva

   14:30 15:00
   15:00

   Fotbal: Philadelphia Union - Inter Miami CF

   16:50

   El Trafico (1)

   17:00

   El Trafico (2)

   17:15

   Proměna bouřliváka

   17:50

   RunTour - Ostrava

 • Nova Sport 2

  • NBA: New York Knicks - Dallas Mavericks

   13:00 14:50
   14:50

   RunTour - Ostrava

   15:00

   NHL: Washington Capitals - Columbus Blue Jackets

   16:45

   Element (417)

   17:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   21:00

   NBA Classic Games: Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder

Celý program