Zápas Evropské ligy Dinamo Záhřeb – Tottenham.
Richard Wagner
Aktualizováno 21:38
18.3. 2021 20:46

Velkého dramatu se diváci dočkali v Záhřebu. Domácí Dinamo totiž srovnalo stav série a zápas rozhodlo prodloužení, v němž dovršil hattrick Mislav Oršič! I přes prohru postupuje Arsenal, dál jde i Molde a AS Řím.

Spurs šli do odvety na půdě Dinama Záhřeb s dvougólovým vedením, za to bez střelce Sona. Chorvatský celek navíc na domácím trávníku umí a to i potvrdil.

Dvěma zásahy se ve druhé půli blýskl kanonýr Mislav Oršič. Chorvatský reprzenetant nejprve vyslal parádní dělovku do vinglu a následně zakončil rychlou kombinaci. Střetnutí tak musel rozseknout nastavený čas.

V něm dokonal Oršič pohádku, když předvedl excelentní sólo a ještě lepší zakončení k tyči, kterým zaznamenal obrat. Vzápětí mohl rozhodnout Kane, ale skvěle chytající Livakovič předvedl fantastický zákrok.

Fantazie v podání Oršiče a celého Dinama! Podívejte se na sestřih infarktového zápasu:

Pohodlný náskok z prvního zápasu v poměru 3:1 pak stačil Arsenalu k postupu přes Pireus. Olympiacos sice na Emirates Stadium vyhrál, ale jeden gól na postup nestačil.

Trefil ho v 52. minutě El Arabi, jehož zakončen í tečoval obránce za překvapeného Lena. Gunners měli řadu šancí, ale prosadit se nedokázali. Hosté navíc v závěru inkasovali i červenou kartu.

Podívejte se na highlights ze zápasu Arsenalu s Pireem:

V souboji dvou nováčků ve vyřazovací části EL si poradilo Molde s Granadou. I tak ale postup nevybojovalo.

Na dvougólovou ztrátu ze Španelska zareagovalo sice vedoucím gólem a mělo i řadu dalších šancí, ale rozhodnutí přišlo v 72. minutě.

Granada díky Soldadovi vyrovnala na 1:1 a tím téměř pohřbila šance domácích. Ti poté v závěru získali vedení po gólu z penalty, ale na postup potřebovali sk=orovat ještě dvakrát, na což už jim nezbyl čas.

Molde bojovalo sympaticky. Podívejte se na sestřih zápasu s Granadou:

S mizivou nadějí vstupoval do odvety ukrajinský Šachtar. Ten ztrácel proti AS Řím tři góly.

Italský tým si v poklidu pohlídal postup. Dvěma góly jej pojistil Mayoral.

Favorit z Říma si pohlídal postup. Podívejte se na sestřih ze zápasu:

Výsledky osmifinále EL:

Molde – Granada 2:1 (1:0)
Branky: 30. Vallejo (vla.), 90. E. Hestad (pen.) – 72. Soldado. První zápas: 0:2 (postupuje Granada).

Dinamo Záhřeb – Tottenham 3:0 po pr. (0:0)
Branky: 62., 83. a 106. Oršič. První zápas: 0:2 (postupuje Záhřeb).

Arsenal – Olympiakos 0:1 (0:0)
Branka: 52. El Arabi. ČK: 82. Ba (Pierus). První zápas: 3:1 (postupuje Arsenal).

Šachtar – AS Řím 1:2
Branky: 59. Júnior Moraes – 48. a 72. Mayoral. První zápas: 0:3 (postupuje AS Řím).