Drama v Clevelandu těsně pro domácí, Jackson rozebral Portland

Reggie Jackson
Reggie Jackson nastřílel Portlandu 40 bodů
NBA

Rozjetí basketbalisté Clevelandu nesjeli z vítězné cesty ani proti Indianě. Pořádně se přitom však nadřeli. Pacers vzdorovali až do posledních sekund a nakonec v dramatickém střetnutí podlehli jen těsně. Střelnici si otevřela Oklahoma a také Detroit. Ten přehrál Portland a hned třetinu bodů zařídil Reggie Jackson.

V barvách Indiany sice válel Paul George, který ukončil utkání s dvaatřiceti body a jedenácti doskoky, zahanbit se navíc nedal ani pětadvacetibodový Monta Ellis, Pacers však přesto z Clevelandu odjížděli s prázdnou.

Ač nebyl úplně fit, na straně Cavaliers předvedl spolehlivý výkon LeBron James a k němu se přidal i výborný Kevin Love, jenž si do statistik zapsal dvaadvacet bodů a devatenáct doskoků. Po dvou čtvrtinách domácí vedli o pět bodů, ve třetí části se však Indiana dotáhla na rozdíl bodu. V dramatickém závěru ale přece jen Cleveland vedení uhájil.

K velkému střeleckému představení se v Portlandu rozehrál Reggie Jackson. Ze 120 bodů, kterou Detroit zatížil konto domácích, měl na svědomí plnou třetinu, dalších devětadvacet přidal Drummond a Blazers, byť i oni překonali stovku, podlehli poměrně vysoko 103:120.

Napínavé utkání viděli diváci ve slavné Madison Square Garden. Newyorští basketbalisté jim navíc na cestu domů přibalili vítězství 99:95 nad Lakers. Radost mají i v Oklahomě. Dvaatřicet bodů Duranta a vynikající výkony dalších hráčů zařídili Thunder vysokou výhru nad Phoenixem. Druhou porážku v sezóně museli strávit Torontští. Raptors sice vstoupili do zápasu proti Miami lépe, nakonec však střelecky odešli, když v druhé polovině zápasu nastřádali jen 29 bodů a prohráli s partou kolem Dwyana Wadea o dvacet bodů.

New York Knicks – Los Angeles Lakers – 99:95 (Anthony 24 – Bryant, Hibbert 18)

Oklahoma City Thunder – Phoenix Suns – 124:103 (Durant 32 – Bledsoe 28)

Miami Heat – Toronto Raptors – 96:76 (Bosh 23 – Valanciunas 17)

Cleveland Cavaliers – Indiana Pacers – 101:97 (James 29 – George 32)

Portland Trail Blazers – Detroit Pistons – 103:120 (Lillard 26 – Jackson 40)