Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 31. 7. 2017
beachvolejbal mistrovství světa

Kiki s Míšou zvládly drama, Maki s Bárou vládly! Češky na MS válí

Michala Kvapilová a Kristýna Kolocová
Zdroj: facebook
Michala Kvapilová a Kristýna Kolocová

Obrovské drama v první sadě a nakonec třetí vítězství na světovém šampionátu. Tak vypadal další zápas dua plážových volejbalistek Kristýna Kolocová/Michala Kvapilová ve Vídni. České hráčky po výhře nad rakouskými soupeřkami 2:1 bez ztráty postupují do dalších bojů z první příčky. Výborně se daří i páru Sluková/Hermannová, které s přehledem přehrály finskou dvojici a i ony vyhrály svou skupinu.

"Je super, že jsme vyhrály tři zápasy a ještě jsme neztratily ani set. Vyhrály jsme čtyři z šesti setů na deset či jedenáct bodů, což se moc nestává. Ušetřily jsme energii, což se bude určitě hodit," uvedla Nausch Sluková v tiskové zprávě.

 

V duelu o prvenství ve skupině F proti Finkám ukázaly Nausch Sluková a Hermannová rychle svoji sílu. V prvním setu Lahtiovou a Lehtonenovou suverénně přehrály. "Až jsme si říkaly, že nám šel skutečně hladce. To jsme nečekaly. Finky prakticky nevzdorovaly. Ale je třeba říct, že jsme na ně dobře zatlačily servisem. A také jsme měly jednodušší obranu, která fungovala velmi dobře," řekla Hermannová.
 

Ve druhém setu si držely bezpečně mírný náskok. "Udělaly jsme více nevynucených chyb, proto to bylo vyrovnanější. A v tom velkém vedru jsme měly co dělat, abychom ty delší výměny rozdýchaly," řekla Hermannová. Nausch Sluková se v závěru blýskla parádním obranným zákrokem a zápas při svém podání ukončila - dala eso a přímý bod. Češky si pak od diváků vyslechly skandování: "Holky, děkujem!"
 

Kvapilová s Hoidarovou Kolocovou vyhrály v tie-breaku stejně jako úvodní dva zápasy ve skupině. Proti Rakušankám vydřely dramatický první set. Proměnily v něm až šestý setbol, který připravila Kvapilová blokem a Kolocová pak sadu ukončila úderem k zadní čáře. Druhému setu na centrkurtu za podpory fanoušků dominovaly Schwaigerová a Schützenhöferová.
 

Rozhodující sadu začala Kolocová přímým bodem z podání za pomoci pásky a v celém tie-breaku byla nejlepší na kurtu. Výborně hrála v poli i útočila. Zvýšila na 5:2 a chytrým úderem už na 9:5. Tentokrát zvládly Češky rychle závěr, při prvním mečbolu ještě soupeřky pokus Kolocové vybraly, ale smeč Kvapilové už ne.
 

"Vedro jako 'prase', ale bojovaly jsme jako lvice a je z toho další výhra a postup do play off z 1. místa," napsaly Kolocová s Kvapilovou na sociálních sítích. "Krásný centrkurt, úžasná divácká kulisa Rakušanů, ale i naši věrní Češi byli moooc dobře slyšet," dodaly.
 

Oba české páry mají díky přímému postupu do play off v úterý volno a ve středu je čekají zápasy ve vyřazovací části. "Má být čtyřicet stupňů, tak asi vyrazíme do posilovny, abychom aktivovaly svaly. Nebudeme se celý den válet. Trošku vypneme, abychom se nastartovaly na středu," plánovala Nausch Sluková.

 

ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:05 18:35

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   18:35

   NHL News

   18:50

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   20:50

   Večerní Sportovní noviny

   20:55

   Studio NHL

   21:05

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

 • Nova Sport 2

  • 16:55 19:00

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

   19:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   22:00

   UFC Unleashed (2)

   22:50

   Element (385)

   23:00

   Natural Track Luge - World Championship

   23:35

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

Celý Program