Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 26. 8. 2018
Pohotová reakce Teď je hrdina

Drama na palubě letadla: Bývalý boxer zneškodnil možného únosce

Tarik Sahibeddine
Zdroj: Facebook/Instagram

Bývalý marocký boxer Tarik Sahibeddine byl jedním ze svědků velmi nepříjemného zážitku při cestě z Mnichova do Paříže. Na palubě letadla společnosti Lufthansa byl totiž mimo jiných i s mužem, který prohlásil, že letadlo unesl a následně se pokusil vniknout do kokpitu. Sahibeddine ho ale pohotově zpacifikoval a všechno má tak šťastný konec.

Kdo ví, jestli muž, který způsobil na palubě letadla paniku, chtěl Airbus opravdu unést. Podle několika cestujících byl spíše opilý a neovládl se. Tak jako tak, vniknout do kokpitu je velká troufalost a v civilním letectví ten nejhorší čin, který může cestující spáchat.

 

 

Tarik Sahibeddine, bývalý francouzský šampion v boxu, který pochází z Maroka, se snažil mužovi nejprve domluvit. Když ale na jeho slova nedal a vydal se do kokpitu, zasáhl. "Byl agresivní, když mu posádka odmítla nalít další alkohol. Tam to celé začalo. Když začal být agresivní a chtěl se dostat do kabiny, zatáhl jsem záclonu, která odděluje prostor mezi kabinou a kokpitem a muže jsem zpacifikoval. Nechtěl jsem vyvolat paniku," řekl Sahibeddine pro Le Parisien.  

 

Tarik Sahibeddine
Zdroj: Twitter

 

Než přinesla posádka pouta, bývalému boxerovi pomohli s udržením údajně dvacetiletého agresora další čtyři cestující. Po příletu na letiště Charlese de Gaullea v Paříži byl muž předán policii, která si ho odvedla.

 

Tarik Sahibeddine se tak stal hrdinou a nebýt jeho kamaráda, tak by se o jeho příběhu asi média ani nedozvěděla. To právě onen kamarád vše předal novinářům a společně s příběhem i kontakt na odvážného sportovce. Vše tak má šťastný konec a nikomu se nic nestalo.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:10 12:55

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   12:55

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   13:25

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   15:15

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   15:40

   NBA – akce měsíce

   15:50

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

 • Nova Sport 2

  • 11:15 12:55

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

   12:55

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   14:55

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

   16:55

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   18:55

   Teleshop

   19:10

   UFC Now (12)

Celý Program