Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Pohotová reakce Teď je hrdina

Drama na palubě letadla: Bývalý boxer zneškodnil možného únosce

Tarik Sahibeddine
Zdroj: Facebook/Instagram

Bývalý marocký boxer Tarik Sahibeddine byl jedním ze svědků velmi nepříjemného zážitku při cestě z Mnichova do Paříže. Na palubě letadla společnosti Lufthansa byl totiž mimo jiných i s mužem, který prohlásil, že letadlo unesl a následně se pokusil vniknout do kokpitu. Sahibeddine ho ale pohotově zpacifikoval a všechno má tak šťastný konec.

Kdo ví, jestli muž, který způsobil na palubě letadla paniku, chtěl Airbus opravdu unést. Podle několika cestujících byl spíše opilý a neovládl se. Tak jako tak, vniknout do kokpitu je velká troufalost a v civilním letectví ten nejhorší čin, který může cestující spáchat.

 

 

Tarik Sahibeddine, bývalý francouzský šampion v boxu, který pochází z Maroka, se snažil mužovi nejprve domluvit. Když ale na jeho slova nedal a vydal se do kokpitu, zasáhl. "Byl agresivní, když mu posádka odmítla nalít další alkohol. Tam to celé začalo. Když začal být agresivní a chtěl se dostat do kabiny, zatáhl jsem záclonu, která odděluje prostor mezi kabinou a kokpitem a muže jsem zpacifikoval. Nechtěl jsem vyvolat paniku," řekl Sahibeddine pro Le Parisien.  

 

Tarik Sahibeddine
Zdroj: Twitter

 

Než přinesla posádka pouta, bývalému boxerovi pomohli s udržením údajně dvacetiletého agresora další čtyři cestující. Po příletu na letiště Charlese de Gaullea v Paříži byl muž předán policii, která si ho odvedla.

 

Tarik Sahibeddine se tak stal hrdinou a nebýt jeho kamaráda, tak by se o jeho příběhu asi média ani nedozvěděla. To právě onen kamarád vše předal novinářům a společně s příběhem i kontakt na odvážného sportovce. Vše tak má šťastný konec a nikomu se nic nestalo.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   10:35

   Kart Grand Prix Le Mans

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Pioneer Trek

   11:30

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   10:40

   Cyklomagazín (3)

   10:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   Glemmride 2019

   12:30

   Infinite Trail

Celý Program