MotoGP Velká cena ČR

Dovizioso poprvé vyhrál MotoGP, Abraham v Brně nebodoval!

Andrea Dovizioso
Zdroj: ČTK

Italský jezdec Andrea Dovizioso vyhrál Velkou cenu České republiky v nejsilnější třídě MotoGP a oslavil první brněnské vítězství v kariéře. Hlavní závod desátého dílu mistrovství světa ovládl před kolegou z továrního týmu Ducati Jorgem Lorenzem a suverénním lídrem šampionátu Marcem Márquezem rovněž ze Španělska. Karel Abraham na 18. místě nebodoval.

Dovizioso se dočkal vítězství v MS poprvé od letošní úvodní Grand Prix Kataru, v královské třídě triumfoval dvaatřicetiletý pilot podesáté. Dalších devět prvenství zaznamenal exmistr světa do 125 ccm v nižších třídách. Jeho nejlepším výsledkem v Brně bylo dosud druhé místo, které obsadil čtyřikrát, naposledy v roce 2011.

Oliveira se vítězstvím v Brně ujal vedení v MS Moto2

Portugalec Miguel Oliveira ovládl třídu Moto2 na Velké ceně České republiky v Brně a ujal se vedení v mistrovství světa. Dosavadnímu lídrovi Francescu Bagnaiovi z Itálie nestačilo k udržení čelní pozice ani třetí místo a po desátém závodě sezony ztrácí na Oliveiru dva body.

Kornfeil v Brně proměnil pole position ve třetí místo

Jakub Kornfeil obsadil třetí místo v motocyklové Velké ceně České republiky a počtvrté v kariéře se v mistrovství světa probojoval na stupně vítězů. Po sobotním premiérovém vítězství v kvalifikaci bojoval český jezdec v Brně do posledních metrů o první triumf v životě, ten si ale v dramatickém závodě zajistil Ital Fabio Di Giannantonio a před pětadvacetiletým Čechem projel cílovou čárou i Španěl Arón Canet.

"Byl to neuvěřitelný víkend. Až na dnešní ranní warm up jsme byli neustále v desítce, což potvrzovalo, že máme rychlost i formu. Je to nejlepší výsledek kariéry. Třetí místo doma je mnohem více než vítězství na jinačí trati," řekl Kornfeil.