premier league

Ať tvůj syn chytne koronavirus, psali mu. Nyní se Deeney vrací k tréninku

Troy Deeney
Zdroj: Profimedia
Troy Deeney
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 29. 5. 2020
Téma:

Premier League již zná svůj termín návratu. Sedmnáctého června se liga opět rozjede, takže kdo ji chce hrát, musí už trénovat. Do tréninku se vrátí i kapitán Watfordu Troy Deeney, který se kvůli zdravotním problémům svého syna neúčastnil prvních týmových tréninků, čímž naštval některé příznivce klubu.

Omezené individuální tréninky jsou možné již delší dobu, ve středu si týmy dokonce schválily kontaktní týmové tréninky a ve čtvrtek přišla zpráva nejdůležitější - Premier League se znovu rozběhne 17. června.


Tréninky už nějakou dobu probíhají, ale ne všichni hráči se jich zúčastnili. Hvězda Chelsea N'Golo Kanté a kapitán Watfordu Troy Deeney patřili právě mezi tyto "rebelující" hráče.Kanté se bál o své zdraví, jeho starší bratr v roce 2018 umřel na infarkt a sám záložník Chelsea jednou před dvěma lety zkolaboval na tréninku. Kanté dostal povolení od Chelsea neúčastnit se týmových tréninků, ale na hřišti už individuálně trénuje. Kontaktním tréninkům se zatím vyhýbá, takže ještě není jasné, zda bude týmu pro první zápas s Aston Villou k dispozici.


To Deeneymu nešlo o jeho zdraví, ale o synovo. Jeho chlapec Myles totiž trpí dýchacími potížemi, a je tedy v rizikovější skupině. Kapitán Watfordu proto nechtěl ohrozit svou rodinu, když navíc tři členové klubu byli na koronavirus pozitivně testováni."Jenom jsem řekl, že se nevrátím na ten první týden," uvedl Deeney pro CNN "ale lidé to vzali tak, že se nevrátím vůbec," pokračoval anglický útočník. Fanouškům se nelíbilo, že se Deeney z tréninků omluvil a vytáhli opravdu drsné nadávky.

"Četl jsem některé komentáře na adresu mého syna, které říkaly: 'Doufám, že tvůj syn chytne koronavirus'," prozradil Deeney. A poté si postěžoval na chování lidí. "V době, kdy je to hlavně o duševním zdraví a všichni říkají 'Nebojte se promluvit,' tak já a Danny Rose jsme promluvili a lidé nás za to úplně ukamenovali," narážel na kritiku Dannyho Rose.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Silk Way Rally

   17:30 18:00
   18:00

   Odpolední sportovní noviny

   18:05

   NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   MLS is Back Show (1)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   17:00 18:45
   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

Celý program