korupční aféra

Dostal noty, chtěl podle nich zahrát a teď je vinen. Skončí Jablonský úplně?

David Jablonský, bývalý hráč Teplic, byl pravomocně odsouzen za korupční skandál
Zdroj: Profimedia
Téma:

Vinen. Tak zní rozsudek v kauze Davida Jablonského a jeho úplatkářské aféry, během které měl být jedním z hlavních nástrojů ovlivňování zápasů. Místo haldy éček mu ale přišla soudní obsílka a proces dospěl ke zdárnému konci. Hráč je vinen a reálně mu hrozí konec kariéry.

Je tomu téměř osm let. Člen teplické juniorky jel s týmem na zápas do Plzně a místo toho, aby sledoval za oknem se komíhající české luhy a háje, se věnoval mobilnímu telefonu.

 

Lépe řečeno konverzaci v mobilním telefonu, kde skrze WhatsApp čile rozesílal zprávy kamarádovi, který předtím přišel s neodolatelnou nabídkou. „Prachy se hodí, ale musí to být tutovka. Hlavně ať si po zápase plácnem a je klid,“ glosoval před inkrimovaným duelem hříšník, který posléze vše dovršil dnes již legendární větou, která se pak stala symbolem jeho aféry. „Hlavně ať máme těch 7 000 éček“.

 

Sázkové kanceláře však daný duel stáhly a Jablonský společně s vypečeným kolektivem ostrouhali. Nicméně, po provalení celé nepříliš veselé taškařice už nikomu do zpěvu nebylo. Sám rodák ze Sokolova navíc kvůli své nerozvážnosti přišel o angažmá ve Spartě.

 

Nakonec utekl do zahraničí a sehnal si flek v ruském Tomsku, odkud putoval do bulharské Sofie a nyní je členem kádru polské Cracovie, která se drží na druhém místě tamní elitní soutěže. Jablonský se tak chytře ukryl před dlouhými prsty českých úřadů.

 

Naháněnou od strakonického okresního soudu nejprve blokoval zdařilými výmluvami. Napotřetí dorazil, odmítl vypovídat a proti rozsudku se odvolal. Případ byl postoupen Krajskému soudu v Českých Budějovicích, jenž vyměřenou pokutu a roční podmínku potvrdil a odvolání zamítl.

 

Rozsudek tak nabyl pravomoci a Jablonskému steklo máslo z hlavy pod nohy, které mu nyní značně podkluzují. Dle serveru seznamzpravy.cz se rozsudkem měly zabývat orgány Fotbalové asociace České republiky (FAČR), avšak zodpovědní zatím mlčí.

 

V databázi hráčů FAČR je vedený jako neaktivní člen. Poslední záznam je z roku 2016, kdy byl uvolněn do Ruska. Reálně se tedy nabízí varianta, že celý případ bude k posouzení předán polskému fotbalovému orgánu, případně převezme řízení Mezinárodní fotbalová federace (FIFA).

 

A jak známo, FIFA i UEFA jsou na podobné průšvihy alergické a Jablonskému hrozí, že ze zahraniční zašívárny bude muset do tvrdé reality pracujícího občana.

rwa TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Portugalska (závod Moto2)

   17:00 18:00
   18:00

   Racing Unleashed

   18:30

   MotoGP - FIM Awards Ceremony 2020

   19:45

   Ligue 1 Highlights (11)

   20:40

   Fotbal: EA Guingamp - AC Ajaccio

   22:35

   Racing magazine (10)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Portland Timbers - FC Dallas

   16:30 18:15
   18:15

   Magazín Evropské ligy (4)

   19:10

   UFC Main Event (7)

   20:05

   Grand Slam of Darts 2020

   00:00

   UFC 255: Figueiredo vs. Perez

   02:00

   UFC Main Event (4)

Celý program