konec série liga mistrů

Došlo i na Petra Čecha! Takhle Messi zařídil vítězství na Arsenalu

Lionel Messi a Petr Čech
Zdroj: Twitter

Tak došlo i na Petra Čecha. Už ani český gólman se nemůže pyšnit tím, že mu Lionel Messi nedal gól. Pravda, superstar z Barcelony potřebovala na překonání fenoména mezi brankáři sedm utkání. Ale v utkání Ligy mistrů na Arsenalu právě argentinský kouzelník dal oba góly a zařídil vítězství hostů 2:0.

Barcelona měla od začátku územní převahu, ale Arsenal velmi dobře bránil a vyrážel do nebezpečných protiútoků. Blízko gólu byl Oxlade-Chamberlain, v dobré pozici však nezvedl míč a trefil jen ležícího brankáře Ter Stegena.

Čech musel dlouho zasahovat jen proti centrům, na konci poločasu ale Barcelona přidala na pohybu a začala si vytvářet šance. Nejprve český brankář reflexivně zastavil pokus Suáreze, který se hned vzápětí po Alvesově centru objevil v další velké šanci, jenže z malého vápna hlavičkoval těsně vedle.

Hned po změně stran se Čech vytáhl proti Neymarovi, který utekl obraně, ale na českého gólmana si nepřišel. Velmi dobrý zákrok předvedl i na druhé straně Ter Stegen, který na brankové čáře vyrazil Giroudovu hlavičku.

V 72. minutě už ale zafungovalo hvězdné trio Barcelony. Suárez s Neymarem rychlým přechodem do útoku rozebrali obranu Arsenalu a Neymar našel zcela volného Messiho. Pětinásobný držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa zachoval klid, položil si Čecha a s přehledem otevřel skóre. Čecha překonal vůbec poprvé po 546 minutách, které proti němu do té doby odehrál. Proti žádnému jinému gólmanovi mu to tak dlouho netrvalo.

Barcelona byla při chuti a po další dobré kombinaci trefil Suárez tyč. Pojistka vedení přeci jen přišla, když Messi využil špatnou spolupráci Mertesackera a Flaminiho a vybojoval penaltu, kterou sám proměnil. Od třetího gólu Arsenal uchránil Čech, který lapil Neymarovu hlavičku.

I tak má ale Arsenal na základě porovnání historických výsledků při domácí prohře 0:2 šanci na postup jen 2,3 procenta. "Uhráli jsme velmi dobrý výsledek proti skvělému týmu, ale postup ještě nemůžeme brát jako jistý. Pořád nás čeká odveta," řekl Messi v pozápasovém rozhovoru.

Bayern přijel do Turína kvůli velké marodce v podstatě bez stopera. Trenér Guardiola na to reagoval nasazením hodně ofenzivní sestavy i na hřišti soupeře a dlouho se mu to vyplácelo. Juventus slepovanou defenzivu Bayernu výrazněji neprověřoval a doma se spíše bránil.

Těsně před poločasem ale hosty neuhlídal. Robbenův přetažený centr vrátil do ohně Costa a Müller využil zmatků k otevření skóre přesně umístěnou střelou. Ve druhé půli po brejku dostal míč Robben, navedl si ho na levačku a svým typickým gólem zvýšil na 2:0.

Juventusu se přece jen povedlo dostat Bayern do úzkých a vytvářel si tlak. Výsledkem bylo snížení, když si za obranu na Mandžukičovu přihrávku naběhl Dybala a nedal brankáři Neuerovi šanci. Po další rychlé akci přiťukl Morata hlavou míč Sturarovi a ten akci střídajících hráčů zakončil střelou pod břevno. Turínský celek tak před odvetou udržel naději na postup.

"Hráli jsme dobře. Dali jsme do toho všechno a nevzdali se. Můžeme postoupit, pokud v odvetě budeme hrát tak jako dnes ve druhé půli," řekl po zápase hrdina Juventusu Paulo Dybala. V dresu Bayernu nastoupil k jubilejnímu stému utkání v Lize mistrů Philipp Lahm. Povedlo se mu to jako druhému Němci v historii po brankáři Oliveru Kahnovi, jenž nasbíral 103 startů.