bundesliga

Dortmundu vystřelil výhru dvěma góly Hummels, Lipsko poprvé padlo

Mats Hummels skóruje proti Bielefeldu
31.10. 2020 20:40

Oba německé fotbalové velkokluby, Bayern Mnichov i Borussia Dortmund, si poradily při svých venkovních utkáních. Borussii vystřelil výhru dvěma góly sváteční střelec Mats Hummels. Lipsko jakožto lídr ligy poprvé v sezoně prohrálo, když nestačilo na Mönchengladbach.

31letý stoper Mats Hummels se k zakončení moc nedostává, a tak není divu, že více než dva góly za sezonu dal v Bundeslize naposledy před deseti lety. Datum 31. října 2020 si proto asi bude pamatovat do konce života, neboť na půdě Bielefeldu se trefil dokonce dvakrát v jednom zápase.

Takovýto kousek se mu povedl podruhé v životě. Poprvé to bylo v lednu roku 2010, když se dvakrát trefil do sítě Kolína. Proti Bielefeldu se Hummels trefil nejprve po rohovém kopu, který propadl až na jeho stehno a německý obránce míč dotlačil do brány.

Druhý gól přidal v 71. minutě, když prodloužil svůj útočný pobyt ve velkém vápně, kde si počkal na centr a hlavou překonal brankáře Ortegu. Jeho góly byly v zápase jediné, a tak Dortmund vyhrál 2:0.

Krok se svým rivalem udržel i Bayern Mnichov. Ten hrál v Kolíně nad Rýnem a hned od počátku diktoval tempo zápasu. V 13. minutě poslal hosty do vedení Thomas Müller z penalty a v nastavení prvního poločasu navýšil vedení Gnabry.

V druhé půli domácí zabrali a svého soupeře přestříleli. Kontaktní gól přišel ale až v 82. minutě a vytoužené srovnání během poslední desetiminutovky už domácí nestihli.

Tyto dva velkokluby se tak shodně s patnácti body dostaly na čelo Bundesligy. Dosavadním lídrem bylo Lipsko, ale to prohrálo na půdě Borussie Mönchengladbach.