Dortmund vystřelil titul Bayernu. Ten následně nastřílel půltucet gólů

Fotbalisté Bayernu Mnichov slaví mistrovský titul
Skok Aleš
Aleš Skok
Aktualizováno 20:56
8.5. 2021 17:45

Bayern Mnichov může slavit další bundesligový titul. A to ještě předtím, než se dostal do hry. Pomohl mu výsledek zápasu mezi Dortmundem a Lipskem, který domácí vyhráli 3:2. Nakonec ho ale potvrdil i ve vlastním zápase, když nasázel Mönchengladbachu hned šest branek.

Dortmund začal výborně, když už se v osmé minutě prosadil Marco Reus, jenž se natlačil před branku a zamířil pod břevno. A ve druhé půli bylo ještě veseleji, když se trefil Jadon Sancho.

Jenže Lipsko nechtělo přijít o titul a dokázalo srovnat krok. V 64. minutě snížil hlavičkou Lukas Klostermann a následně do prázdné branky zakončoval Dani Olmo. Rozuzlení duelu přišlo dvě minuty před koncem.

Celou akci načal a zakončil opět Jadon Sancho, který nejprve patičkou uvolnil spoluhráče a následně zakončoval téměř do prázdné branky.

Vítězství 3:2 tak znamená, že titul v Bundeslize slaví opět Bayern Mnichov, který ho potvrdil deklasováním Mönchengladbachu, kterému nasázel šest gólů.

A opět byl nejvíce vidět polský šutér Robert Lewandowski, který nasázel hattrick a v lize dal neskutečných 36 gólů! Po jednom gólu pak přidal Müller, Coman a Sané.

Na český souboj došlo v zápase mezi Werderem Brémy a Leverkusenem. Za domácí předvedl několik dobrých zákroků Jiří Pavlenka a celý zápas odehrál také theo Gebre Selassie. Na druhé straně pak Patrik Schick. Zápas nakonec skončil bez branek.

V dalším zápase porazil Hoffenheim Schalke 4:2. Za vítěze odehrál celý zápas Pavel Kadeřábek. Uspěl také Wolfsburg, který díky hattricku Brekala zničil Union Berlín 3:0.

Sobotní výsledky Bundesligy:

Brémy - Leverkusen 0:0

Dortmund - RB Lipsko 3:2 (1:0)
Branky: 8. Reus, 52. Sancho, 88. Sancho – 64. Klostermann, 78. Olmo.

Hoffenheim - Schalke 4:2 (0:2)
Branky: 47. Kramarić, 52. Akpoguma, 60. Baumgartner, 64. Bebou – 12. Uth, 42. Mustafi.

Wolfsburg - Union Berlín 3:0 (1:0)
Branky: 2. Brekalo, 63. Brekalo, 90. Brekalo.

Bayern - Mönchengladbach 6:0 (4:0)
Branky: 2. Lewandowski, 23. T. Müller, 34. Lewandowski, 44. Coman, 66. Lewandowski (pen.), 86. Sané.

Dortmund ještě před zápasem s Lipskem rozstřílel svého soupeře v německém poháru: