návrat bundesligy

Dortmund přejel Schalke, Schickovo Lipsko pouze remizovalo

Hráči Borussie Dortmund se radují
Publikováno 16. 5. 2020

Povedený návrat do soutěže zažila Borussia Dortmund. V první hrací den Bundesligy po dvou měsících si snadno poradila s Schalke 4:0. Patrik Schick se do duelu Lipska s Freiburgem dostal až na poslední desetiminutovku a výsledek 1:1 byl nakonec pro Lipsko ještě milosrdný.

Fanoušci fotbalu se konečně dočkali! Bundesliga, jako první ze špičkových lig, se vrátila a přinesla zajímavé výsledky včetně dramatické koncovky v Lipsku.

Patrik Schick začal duel s Freiburgem pouze na lavičce. Odtud pouze přihlížel, jak Manuel Gulde krásně patičkou nasměroval rohový kop do brány Lipska, a hosté se tak dostali do vedení.

Lipsko mělo navrch v držení míče (66 %) i ve střelách (22:6, na bránu 8:1), ale branku Freiburgu dlouho dobývalo marně. Vytoužené vyrovnání přišlo až v 77. minutě, kdy Kamplův centr dosedl přesně na hlavu Poulsena, který srovnal skóre.

V 81. minutě se dostal na hřiště Schick a muselo mu pořádně zatrnout v nastavení, když Robin Koch po standardní situaci poslal hosty opět do vedení. Lipsko zachránil až videorozhodčí, který odhalil ofsajd, takže gól byl odvolán a zápas skončil remízou 1:1.

To Borussia Dortmund si jako favorit zápasu s Schalke vedla o poznání lépe. Do vedení ji v 29. minutě poslal zázračný Nor Haaland. Na něj navázali Guerreiro, Thorgan Hazard a znovu Guerreiro. Hazard s Haalandem ke svým gólům přidali po jedné asistenci a zbylé dvě si připsal Julian Brandt.

Přestože utkání bylo na střely vyrovnané, Schalke se musí smířit s debaklem 0:4, který alespoň sedí k jménu jejich klubu FC Schalke 04.

Frankfurt - Mönchengladbach 1:3

• NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

18:05 20:05