Dortmund padl doma s Kolínem! Bayern otočil zápas ve Stuttgartu

Skok Aleš
Aleš Skok
Aktualizováno 20:57
28.11. 2020 17:55

Bundesliga nabídla v sobotním programu opět velkou porci fotbalu. Dortmund překvapivě doma padl s Kolínem, Bayern otočil zápas ve Stuttgartu a Augsburg bez Čechů v sestavě remizoval s Freiburgem.

Kolín se dostal v Dortmundu do vedení už v sedmé minutě. Prodloužený rohový kop uklidil na zadní tyči do branky Iljás Schirí. Stejná situace přišla přesně po hodiniě hry, kdy skóroval opět Schirí. Snížení žlutočerných přišlo až příliš pozdě. Přesně ke vzdálenější tyči zamířil Thorgn Hazard.

Mnichovský Bayern uspěl ve Stuttgartu, i když od dvacáté minuty prohrával po zásahu Tanguy Coulibalyho. Jenže ještě do přestávky hosté skóre otočili. Nejprve se trefil Kingsley Coman a po něm Robert Lewandowski. Definitivní podobu výsledku dal dvě minuty před koncem Dougles Costa.

V zápase mezi Augsburge a Freiburgem nenastoupil v dresu domácích ani jeden z českých krajánků. Tomáš Koubek i Marek Suchý zůstali pouze na lavičce. Zápas skončil 1:1.

Mönchengladbach potvrdil jasnou roli favorita v souboji s posledním Schalke. To rozstřílel jednoznačně 4:1.

Sobotní výsledky Bundesligy

Augsburg - Freiburg 1:1 (0:0)
Branky: 80. Vargas - 64. Grifo.

Stuttgart - Bayern Mnichov 1:3 (1:2)
Branky: 20: Coulibaly - 38. Coman, 45+1. Lewandowski, 88. Costa.

Dortmund - Kolín nad Rýnem 1:2 (0:1)
Branky: 74. T. Hazard - 9. Schirí, 60. Schirí.

Union Berlín - Frankfurt 3:3 (2:2)
Branky: 2. Andrich, 6. M. Kruse (pen.), 82. M. Kruse - 27. André Silva, 37. André Silva, 79. Dost.

RB Lipsko - Bielefeld 2:1 (1:0)
Branky: 29. Angeliňo, 47. Nkunku - 75. Klos.

Mönchengladbach - Schalke 4:1 (2:1)
Branky: 15. Neuhaus, 36. Wendt, 51. Thuram, 80. H. Wolf - 20. Raman.