ufc průlom v případu?

Dopoval Jones nevědomě? Prošetřuje se podezřelý doplněk!

Jon Jones
Zdroj: profimedia.cz
Jon Jones

V kauze kolem zápasníka UFC Jona Jonese se možná blíží průlom, který by znamenal znatelné snížení trestu pro jednoho z nejlepších zápasníků v polotěžké váze.

„Nic jsem si vědomě nevzal,“ hájil se Jon Jones po oznámení jeho pozitivního dopingového nálezu. I když na tiskové konferenci brečel a byl sotva schopen souvislé řeči, málokdo mu věřil.


Možná proto, že takto mluví všichni přistižení hříšníci, možná proto, že už byl usvědčen z braní kokainu a také útěku od nehody, kterou zavinil. Jenže teď se zdá, že jeho slova mohla být pravdivá. Americká antidopingová agentura totiž momentálně vyšetřuje jeden ze suplementů, který by mohl stát za pozitivním dopingovým nálezem!Po tiskové konferenci svolané před UFC 200 právě ke příležitosti pozitivního dopingového nálezu, který znamenal zrušení Jonesova zápasu o titul s Danielem Cormierem, byl Jones na dně. Pár dní poté ale už byl odhodlaný bojovat za očištění svého jména.

Jon Jones
Zdroj: Profimedia


„Ještě mě neodepisujte, vím, že nejsem podvodník. Věřím v systém, že mi to pomůže dokázat,“
napsal Jones na Twitter. A podporu nalezl i u šéfa UFC Dany Whitea „Opravdu věřím, že si nevědomky vzal doplněk, který nebyl svým složením úplně košer,“ řekl prezident UFC. A teď se zdá, že to nemusela být slepá víra.


Manažer Jona Jonese Malki Kawa byl hostem podcastu bývalého zápasníka Chaela Sonnena, kde pustil do éteru velice zajímavou informaci.„Myslíme si, že se nám podařilo identifikovat konkrétní suplement, který měl způsobit pozitivní dopingový test,“
uvedl Kawa. „Právě teď to necháváme testovat USADA (americká antidopingová organizace – pozn. red.). A pokud jsou naše domněnky správné, potvrdí se verze Jonova příběhu, tedy, že nic nevzal vědomě,“ dodal manažer.

Jon Jones
Zdroj: Twitter Jon Jones


Pokud by to tak opravdu bylo a v suplementu, který měl být „čistý“ se opravdu nějaká látka objevila, zcela by to změnilo pohled na celou kauzu i výši možného trestu. V případě, že dojde k dopingu nevědomky, nehrozil by Jonesovi dvouletý trest, ale stopka v řádu měsíců, možná ani to ne.Bylo by to dobře pro UFC, fanoušky, ale hlavně pro Jona Jonese.

hrc TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:10 18:50

   Dynamo Kyjev - FK Jablonec

   18:50

   Czechman Triatlon 2019

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Cape Epic 2019 - Best of men

   19:30

   Cape Epic 2019 - Best of women

   20:00

   MONETA Czech PGA Tour (3)

 • Nova Sport 2

  • 17:15 19:00

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   19:00

   UFC Profiles in Combat (1)

   19:30

   MAXI TIP Poker Tour (4)

   20:05

   Weber Cup 2019

   00:30

   UFC 237: Namajunas vs. Andrade

   09:00

   Weber Cup 2019

Celý Program