Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ufc průlom v případu?

Dopoval Jones nevědomě? Prošetřuje se podezřelý doplněk!

Jon Jones
Zdroj: profimedia.cz
Jon Jones

V kauze kolem zápasníka UFC Jona Jonese se možná blíží průlom, který by znamenal znatelné snížení trestu pro jednoho z nejlepších zápasníků v polotěžké váze.

„Nic jsem si vědomě nevzal,“ hájil se Jon Jones po oznámení jeho pozitivního dopingového nálezu. I když na tiskové konferenci brečel a byl sotva schopen souvislé řeči, málokdo mu věřil.


Možná proto, že takto mluví všichni přistižení hříšníci, možná proto, že už byl usvědčen z braní kokainu a také útěku od nehody, kterou zavinil. Jenže teď se zdá, že jeho slova mohla být pravdivá. Americká antidopingová agentura totiž momentálně vyšetřuje jeden ze suplementů, který by mohl stát za pozitivním dopingovým nálezem!Po tiskové konferenci svolané před UFC 200 právě ke příležitosti pozitivního dopingového nálezu, který znamenal zrušení Jonesova zápasu o titul s Danielem Cormierem, byl Jones na dně. Pár dní poté ale už byl odhodlaný bojovat za očištění svého jména.

Jon Jones
Zdroj: Profimedia


„Ještě mě neodepisujte, vím, že nejsem podvodník. Věřím v systém, že mi to pomůže dokázat,“
napsal Jones na Twitter. A podporu nalezl i u šéfa UFC Dany Whitea „Opravdu věřím, že si nevědomky vzal doplněk, který nebyl svým složením úplně košer,“ řekl prezident UFC. A teď se zdá, že to nemusela být slepá víra.


Manažer Jona Jonese Malki Kawa byl hostem podcastu bývalého zápasníka Chaela Sonnena, kde pustil do éteru velice zajímavou informaci.„Myslíme si, že se nám podařilo identifikovat konkrétní suplement, který měl způsobit pozitivní dopingový test,“
uvedl Kawa. „Právě teď to necháváme testovat USADA (americká antidopingová organizace – pozn. red.). A pokud jsou naše domněnky správné, potvrdí se verze Jonova příběhu, tedy, že nic nevzal vědomě,“ dodal manažer.

Jon Jones
Zdroj: Twitter Jon Jones


Pokud by to tak opravdu bylo a v suplementu, který měl být „čistý“ se opravdu nějaká látka objevila, zcela by to změnilo pohled na celou kauzu i výši možného trestu. V případě, že dojde k dopingu nevědomky, nehrozil by Jonesovi dvouletý trest, ale stopka v řádu měsíců, možná ani to ne.Bylo by to dobře pro UFC, fanoušky, ale hlavně pro Jona Jonese.

hrc TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:10 15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto GP)

   15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto2)

   16:00

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   16:30

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Cyklomagazín (4)

   17:15

   Házená: Bergischer HC - THW Kiel

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   Manchester United - FC Astana

   14:45

   KITE LIFE (5)

   15:00

   Kart Grand Prix Le Mans

   15:25

   Cliff Diving World Series – Španělsko

   16:40

   Cyklomagazín (4)

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (17)

Celý Program