Doping na fotbalovém MS: FIFA vydala výsledky a takhle dopadly!
Doping, strašák moderního sportu, který se nejednou objevil na olympiádě, ale i na dalších velkých sportovních akcích. Dnes vydala Mezinárodní federace fotbalových asociací FIFA prohlášení, ve kterém uvádí, jak dopadly dopingové testy na finišujícím mistrovství světa. Byli fotbalisté čistí?
3985 testů provedla FIFA od ledna v rámci mistrovství světa ve fotbale 2018. To finišuje v Rusku, kde se všechno chystá na finále mezi Chorvatskem a Francií. Všichni hráči, kteří jsou na světovém šampionátu, byli testováni minimálně dvakrát. Jednou před mistrovstvím a jednou během něj. Někteří dokonce osmkrát (to záviselo zejména na tom, kam se jejich reprezentace dostala).
Výsledky jsou více než potěšující. Žádný hráč napříč všemi národními týmy neměl v těle dopingový nález. Všichni fotbalisté tedy byli čistí. Historicky jediným dopingovým hříšníkem na mistrovství světa je Diego Maradona, kterému byl v roce 1994 objeven v těle efedrin a turnaj tak pro něj skončil.
A ještě dopingové testy na mistrovství světa řečí čísel. Už jsme zmínili, že bylo provedeno 3985 testů. 1928 z toho z moči, 1031 z odběrů krve a 1026 ze vzorku krve.
TV program


-
Nova Sport 1
-
NHL: Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings
11:05 12:5012:50Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL
13:00Polední sportovní noviny
13:05Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha
14:45Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC
16:30Freeride Documentary - MISSION ANTARCTICA
-
-
Nova Sport 2
-
Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin
11:00 12:3012:30Freeride Documentary - MISSION ANTARCTICA
13:00NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens
14:40Ride Aletsch - Geraldine Fasnacht
15:05Rychlá kola (1)
15:25Czech rally 2020 (7)
-