Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 24.5. 2018 12:55
Násilník Probíhá vyšetřování

Dopadení útočníka na Kvitovou: Případ řeší speciální tým policie!

Zdroj: TV Nova

Policie stále odmítá komentovat informace o zadržení podezřelého v případu napadení tenistky Petry Kvitové. Potvrdila pouze to, že si vyšetřování převzal specializovaný tým policejního prezidia.

Od včerejšího večera se v České republice zase řeší přepadení tenistky Petry Kvitové, ke kterému došlo v prosinci 2016. Kolem případu se objevují i některé nové detaily. Například to že šlo o muže s vazbami na olomouckou drogovou scénu, který vykrádal byty seniorů a ten, kde bydlí slavná tenistka, si vybral víceméně náhodou.

 

Na stopu vedoucí k možnému pachateli prý upozornil na začátku letošního roku anonym. Policie ale mlčí jako zarytá a potvrzuje pouze to, že vyšetřování už odloženého případu si převzal specializovaný tým policejního prezidia. Jde konkrétně o Tempus.

 

 

Televizi Nova se dnes dopoledne podařilo zjistit, že případ zároveň dozoruje krajské státní zastupitelství v Brně. To, stejně jako policie, nechce v současnosti uvolňovat prakticky žádné oficiální informace. Údajně by to mohlo ohrozit průběh vyšetřování. 

 

O mnoho sdílnější nejsou ani zástupci tenistky, která se v těchto dnech připravuje v Paříži na Roland Garros. K napadení Petry Kvitové došlo před Vánoci 2016. Útočník ji při potyčce v jejím vlastním bytě pořezal na levé ruce, ve které drží raketu. Po operaci a náročné rehabilitaci se na kurty vrátila přibližně po pěti měsících.

lju TN.cz