Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 29. 7. 2018
vášeň kolikrát za rok?

Hraje Trump golf příliš často? Jsou to přitom pořádné manévry!

Donald Trump na golfu
Zdroj: Profimedia
Donald Trump na golfu

Americký prezident jako sportovec zrovna nevypadá. Ale zdání klame. Každý pátý den a vlastně i častěji je Donald Trump na golfu. Taky to teď za manévry na golfových hřištích pořádně schytal. Prý by se měl víc věnovat své práci.

Ještě než Amerika zvolila Donalda Trumpa prezidentem, slýchal Barack Obama od svého kritika, že příliš často tráví na odpališti a golfových hřištích. Jenže pak přišla Trumpova éra a novináři si dávají hodně záležet na tom, aby počítali Trumpovy dny na golfu…

 

Barack Obama na golfu
Zdroj: Profimedia Barack Obama na golfu

Šéf spojených států má samozřejmě golfový resort sám pro sebe, ale rád si zve jak státníky, tak i politiky. Po jeho boku se v National Golf Clubu v Bedminsteru ukázali už Rory McIlroy, Tiger Woods , Dustin Johnson, Daniel Berger, Hideki Matsuyama, Justin Thomas či Ernie Els. Ale také japonský premiér Šinzo Abe, senátor z Tenessee Bob Corker nebo legendární quarterback Peyton Manning.


Ale zpět k času, který stráví Trump s golfovou holí v ruce. V Bedminsteru byl už po stotřiatřicáté ze svých 176 dnů na golfu. Dalších 43 dnů hrál golf různě po světě.

 


Chudák kritizovaný Barack Obama. Když statistikové spočítali golfovou bilanci Trumpa a Obamy, opravdu si užívá více současný prezident. V průběhu května to bylo na golfové dny 56:37 pro Trumpa. A to už je Obama vlastně v důchodu a má daleko víc času…


Jinak, Donald Trump rozhodně není špatný golfista a v dobách kdy ještě nebyl šéfem Bílého domu, i sám organizoval turnaje. Jeho handicap byl na hodnotě 2,8 a dnes je prý okolo čísla 4. 

Donald Trump na golfu ve Skotsku
Zdroj: Profimedia Donald Trump na golfu ve Skotsku

Mimochodem, když Donald Trump vyrazí na golf při svých zahraničních cestách, jsou to pořádné manévry a ochranka si najímá i služby domácích policistů či vojáků. Obrázky ze Skotska, kde hrál Donald Trump naposledy, jsou toho živým důkazem.

ram TN.cz