NHL Boj o Stanley Cup

Domácí prostředí přináší smůlu: Tampa uspěla ve Washingtonu!

Washington vs. Tampa

Ve finále Východní konference stále vládnou hostující týmy. Tampa Bay znovu uspěla na ledě Washingtonu a srovnala sérii na 2:2. Lightning vyhráli 4:2 a rozhodl ve třetí třetině Alex Killorn.

Skóre otevřel v páté minutě ruský obránce Dmitri Orlov a domácí se ujali vedení. O minutu později ale vyrovnal Brayden Point. Když se poprvé Caps provinili proti pravidlům, hosté to okamžitě využili. Trest Larse Ellera za držení potrestal Steven Stamkos.

Washington dotáhl zase až ve druhé třetině, kdy srovnal jednogólové manko Jevgenij Kuzněcov. To bylo z prvních čtyřiceti minut všechno.

Za stavu 2:2 se zahajovala závěrečná dvacetiminutovka, která se hrála ve velmi opatrném duchu. Pak přeci jen Alex Killorn skóroval a znovu vrátil vedení na stranu Tampy Bay. Capitals se už na nic nezmohli a při hře bez brankáře ještě jednou inkasovali. Trefil se Anthony Cirelli a završil na konečných 4:2 pro Blesky.

V této sérii tak stále platí, že vyhrává hostující tým. V Tampě dvakrát uspěli Capitals (vyhráli 4:2 a 6:2), ve Washingtonu zase dvakrát Lightning (dvakrát 4:2).

• 01:05 03:20