Esport liga vrcholí

Domácí esportová liga o 2,5 milionu míří do finiše! Kdo postoupí dál?

Blogg1s
Zdroj: esuba.eu
lukas-spacil
Lukáš Spáčil
Publikováno 30. 5. 2020
Téma:

Sazka eLEAGUE je revoluční esportová liga, která se odehrává ve hrách Dota 2 a Counter-Strike: Global Offensive. V česko-slovenském regionu je tato soutěž jedinečná zejména svým obřím prize poolem, který v letošním roce tvoří ještě nedávno nepředstavitelných 2 500 000 korun.

Hracími dny základní části jsou vždy sobota a neděle a z osmičlenných lig postupuje šest nejlepších do vyřazovací fáze. První dva týmy postupují přímo do semifinále. Dva nejslabší celky z obou lig naopak budou hrát baráž o udržení, takže v posledním kole rozhodně bude o co hrát.
 

Sobotním dnem skončí základní část ligy v Dotě 2, kde má do play-off zaručený postup už pět týmů. Lákat bude bitva o klíčové druhé místo mezi Brute a CZC.eSubou, na prvním místě budou už určitě hráči týmu Sampi. 

Na život a na smrt se utkají týmy Lutea a GO GAME Dogs, které se shodně se dvěma body dělí o poslední 6. postupové místo do play-off. I když se mezi kandidáty na titul budou tyto dva celky řadit jen těžko, zajištění ligového místa v další sezóně a s tím spojený finanční příspěvek od ligy je bez pochyby dostatečná motivace.

Ještě zapeklitější situace je k vidění v CS:GO, které se bude dohrávat v neděli. Na prvních dvou místech skončí dozajista dvojice Gunrunners a SINNERS a do play-off dále postoupí ještě minimálně Sampi a Brute. 

 

Velká tlačenice je ale o poslední dvě místa v play-off, kde je možností hned několik. Teoretickou šanci si udržují nadále ENTERPRISE, CZC.eSuba, DEFEATERS a RAMS. Týmy RAMS a DEFEATERS mají sice díky vyššímu počtu bodů nejlepší výchozí pozici, ale na druhou stranu je čekají zápasy proti papírově nejsilnějším týmům. Do vyřazovací části tedy klidně může postoupit vítěz zápasu ENTERPRISE vs. CZC.eSuba.

ENTERPRISE ale v zápasu nutně musí zvítězit, eSubě by v teoretické rovině mohla stačit i remíza. Kompletní tabulku, výsledky zápasů a další důležité informace najdete na stránkách ligy. Sobotní duely v Dota 2 začínají v 16 hodin, nedělní závěrečné kolo v CS:GO otevře duel Team Brute proti SINNERS už v 11:00.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Atlanta United FC - New York Red Bulls

   09:05 10:45
   10:45

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto3)

   12:25

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto2)

   13:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod MotoGP)

   14:45

   Filip Řeháček - zimní příprava

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 12:35
   12:35

   NBA Classic Games: Los Angeles Lakers - Indiana Pacers

   14:10

   Jíří Procházka - vědomý bojovník

   15:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   20:35

   Basketbal: Devin Booker - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program