Čeští gameři v Evropě

Domácí CS:GO hráči válí v Evropě. Předvedli se SINNERS i CZC.eSuba

eSuba blogg1s hraje
Zdroj: esuba.eu
lukas-spacil
Lukáš Spáčil
24.7. 2020 14:01
Téma:

Po dlouhých týdnech bez zápasů už mnozí netrpělivě vyčkávají návrat domácích lig ve hře Counter-Strike: Global Offensive. Naše přední týmy ale neodpočívají a SINNERS i CZC.eSuba se postupně ukazují na mezinárodní úrovni.

 

SINNERS letos zatím ovládli obě dvě nejdůležitější česko-slovenské soutěže, a to Sazka eLEAGUE i Tipsport COOL ligu. Ve finále obou lig se “hříšníci” utkali právě proti CZC.eSubě a jednou ji dokázali porazit 3:0, podruhé pak 3:1. 

 

Oba dva celky v nedávných dnech dělaly radost tuzemským fanouškům svými výkony na mezinárodních turnajích. V případě SINNERS to byl vůbec první turnaj cyberPRO Series. V tomto turnaji dokázala česká sestava porazit Turky z 9INE i maďarskou soupisku Budapest Five, díky čemuž postoupila ze základní skupiny. Ve čtvrtfinále ale bohužel naši reprezentanti nestačili na bulharskou soupisku BLUEJAYS a po prohře 1:2 se s turnajem museli rozloučit. 

 

 

CZC.eSuba si letos zajistila místo v letní sezoně Champions Division od ESNL. V této lize hrají přední evropské týmy, často i z nejlepší stovky světového žebříčku. Hráči tradičního domácího herního týmu si trochu překvapivě díky třem výhrám v řadě jako první zajistili postup do vyřazovací fáze. V prvních kolech si totiž připsali skalpy týmů Revenge z Velké Británie, BIG Academy z Německa a LowLandLions poskládaných hráči z Beneluxu. 

 

Play-off zápasy na CZC.eSubu čekají od 10. srpna, kdy se představí nejlepších osm týmů základní části. V mezidobí dobojovali SINNERS i v dalším mezinárodním turnaji, tentokrát v turnajové sérii Nine to Five o 50 tisíc dolarů. Český tým bohužel vypadl již v rámci předkol, kde se nedokázal probojovat ze čtyřčlenné základní skupiny. 

 

 

V cestě jim stáli francouzští LDLC (74. tým světového žebříčku), 9INE z Turecka a BIG Academy z Německa. Průběh turnaje je možné sledovat na webu HLTV. 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Calgary Flames

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

   11:15

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   09:00 10:45
   10:45

   Ligue 1 Highlights (32)

   11:40

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

   12:35

   Magazín evropské ligy (13)

   13:00

   Fotbal: Stade Rennes - FC Nantes

   14:40

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

Celý program