nevděčná práce

Doktor z UFC se bojí o svůj život! Od diváků mu chodí výhružky smrtí

Nate Diaz v UFC 244 (ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia
Nate Diaz v UFC 244 (ilustrační foto)
Téma:
UFC

Lékař Nithin K. Sethi, který kontroverzním rozhodnutím ukončil hlavní zápas UFC 244 mezi Masvidalem a Diazem, dostává výhrůžky. Na vlastní kůži se nyní přesvědčuje, jak je práce arbitra v ostře sledované branži nevděčná.

Dr. Sethi se po sobotním galavečeru UFC bojí o své bezpečí. „Volají mi do ordinace, bombardují mě na sociálních sítích, vyhrožují mi, řvou na mé zaměstnance a nadávají mi. Bojím se o své zdraví,“ komentuje doktor následky svého rozhodnutí.


I přesto, že je mu vyhrožováno, si ale za verdiktem stojí.

„Nemohl jsem garantovat Diazovo bezpečí, v první řadě musím chránit zdraví zápasníků. Diváci to nechápou, ale já jsem musel rozhodnout," obahajuje se Sethi. Po mase negativních reakcí se také obává o dění v dalších duelech MMA. „Poté, co se stalo mě, bojím se, aby ostatní kolegové nebyli zastrašeni učinit to správné rozhodnutí. V sázce je zdraví všech zápasníků,“ dodal.
Sethi, který je povoláním neurolog, to schytal ale i od některých zápasníků.Jedním z nich je i Michael Chandler. Ten na svém twitterovém účtu připomněl, že stejný doktor ho v New Yorku připravil o titul v konkurenčním Bellatoru. V roce 2017 ukončil titulový zápas v prvním kole, když chybně diagnostikoval Chandlerovu nohu za zlomenou. „Nikdy nezápasit v New Yorku. Stejný doktor mi řekl, že mám zlomenou nohu, i když jsem věděl, že nemám,“ napsal Chandler.

Související témata:
ram, dch TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   18:05 20:15
   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL: Anaheim Ducks - Winnipeg Jets

   22:45

   NHL - TOP momenty sezony

 • Nova Sport 2

  • NBA - Vychytralé akce

   18:35 19:00
   19:00

   NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

   21:10

   UFC Reloaded (41)

   22:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   22:15

   CZECH Classic Open 2020

   22:30

   TOP Liga ČTS by MONETA

Celý program