Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Má kuráž

Dokážu věci, které nikdo jiný nedokáže, chvástá se nový šampion UFC

Stává se z něj vycházející hvězda UFC. Někteří zarytí fanoušci dokonce tvrdí, že už jí je. Třicetiletý Novozélanďan Israel Adesanya se stal v neděli novým šampionem střední váhy, když v Melbourne ukončil domácího zápasníka Roberta Whittakera ve druhém kole. „Dnes jsem ukázal, že dokážu věci, co nikdo jiný,“ vzkázal sebevědomý bojovník.

Se soupeřem se nepáral. Dosavadního držitele pásu Whittakera poslal hned dvakrát na zem. V druhém případě už musel zasáhnout rozhodčí, který zápas předčasně ukončil.

Adesanya se stal novým držitelem pásu střední váhy. „Nikdo to nedělá tak jako já. V aréně bylo dnes téměř 60 tisíc lidí a je mi jasné, že si spousta z nich po mém nástupu přála, abych prohrál. Dnes jsem ale dokázal věci, které nikdo jiný nedokáže,“ prohlásil novozélandský fighter na pozápasové tiskové konferenci.

Zároveň také upozornil, že už vyhlíží další zápas. Rád by se utkal s Paulem Costou. Osmadvacetiletý bojovník také v oktagonu ještě neprohrál a jeho bilance je 13:0.

„Je to moje děvka. Nechám své lidi, aby zavolali jeho lidem. Nic není hotové, ale ten zápas se mi líbí. Fanoušci vidí narvaného borce a už si říkají, že to je ten, který mě porazí. Chtějí mě vidět prohrát, ale na to si ještě počkají hodně dlouho.“
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:05 06:45

   NHL: San Jose Sharks - Calgary Flames

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Tour de Mont Blanc

   11:30

   Házená: TSV GWD Minden - SG Flensburg - Handewitt

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:30

   Házená: HC Erlangen - Rhein-Neckar Löwen

   10:30

   Ötztaler Radmarathon

   11:00

   Cricket Champions League

   11:30

   Maxi Tip Poker Tour (20)

   12:00

   UFC Now (20)

   12:50

   Element (398)

Celý Program