Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

NFL Nečekaná dobročinnost

Díky za postup! Fanoušci Buffala přispívají na charitu hráče soupeře

Andy Dalton
Zdroj: Profimedia
Andy Dalton

Fanoušci týmu amerického fotbalu Buffalo Bills předvedli nádherné gesto překračující hranice sportu. Jako poděkování za skvělý výkon hráče rivala z Cincinnati Andyho Daltona, jehož přispěním se jejich milovaný tým po sedmnácti letech opět podívá do play-off, začali na hráčův charitativní projekt hromadně posílat příspěvky.

Zbývalo čtrnáct vteřin do konce zápasu Baltimore Ravens – Cincinnati Bengals, když do koncové zóny hřiště doběhl wide receiver hostí Tyler Boyd a rozhodl tak o vítězství svého týmu.

 

Hlavní uznání v té chvíli ale patřilo quaterbackovi Andymu Daltonovi, který v kritické chvíli zápasu Boyda vybídl k touchdownu exkluzivním 49 yardovým pasem. Kromě fanoušků Bengals se radovali i příznivci buffalských Bills. Věděli totiž, že se jejich tým po téměř dvou dekádách opět představí v nadstavbové části NFL.

 

Svou vděčnost týmu z Cincinnati projevilo nejdříve vedení Bills na Twitteru, kam přidalo děkovný dopis a hráčům Bengals slíbilo vyhlášená kuřecí křidélka.

To ale nebylo nic proti samotným fanouškům. Pomocí sociálních sítí se spojili, aby hromadně přispěli na účet dobročinné sbírky Andyho Daltona, hlavní hvězdě zmíněného odpoledne v Baltimoru. Fanoušci začali nejčastěji posílat částku 17 dolarů (zhruba 360 korun). Jeden dolar za každý rok, který Buffalo v play-off chybělo.


Už za 24 hodin vybrali přes 57 tisíc dolarů. „Fanoušci Buffala jsou opravdu úžasní. Děkuji jim za jejich příspěvky, všechny půjdou na námi podporované programy. Můžeme tak dokázat více,“ prohlásil pro americká média velice příjemně překvapený Andy Dalton. Pak ještě zavtipkoval: „Myslím si, že jsem teď v Buffalu nejoblíbenější chlap.“


Daltonova charita, která vznikla v roce 2011, poskytuje materiální i psychickou podporu vážně nemocných či mentálně postižených dětí a jejich rodin. Působí především v Cincinnati a jeho okolí.


Není to v poslední době první událost, za kterou si fanoušci Bills zaslouží velkou pochvalu. Když Buffalo postihla sněhová bouře a reálně hrozilo odložení domácího zápasu, neváhali a svými hrably a košťaty pomáhali z hřiště odklidit sníh. Střetnutí pak za neustálého sněžení sledovalo přes šedesát tisíc diváků.

Jejich miláčci do play-off vstoupí v neděli zápasem na stadionu „jaguárů“ z Jacksonvillu. Jistě budou doufat, že účinkování jejich týmu nebude mít jepičí život.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

   16:30

   MS v kuželkách 2019

   17:00

   FK Jablonec - FC Astana

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:50

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   16:35

   Rychlá kola (6)

Celý Program