Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Silná slova

Dojemná zpověď vdovy po boxerovi: Syn neví, že mu umřel táta!

Maxim Dadašev
Zdroj: Profimedia, instagram, @dadasheva_e

Byla to obrovská sportovní tragédie. Boxerský zápas se během několika vteřin proměnil na boj o holý život a ten Maxim Dadašev prohrál. O smrti svého milého poprvé promluvila jeho družka Elizaveta a při jejích slovech se derou slzy do očí.

Dadašev zkolaboval po jedenáctém kole zápasu v profesionální organizaci IBF ve váze do 63,5 kg v americkém Oxon Hill. I když osmadvacetiletý boxer okamžitě podstoupil operaci na uvolnění nitrolebečního tlaku, po čtyřech dnech v nemocnici zemřel.


V nemocnici ho celou dobu podporovala jeho manželka Elizaveta. A když přišlo to nejhorší, přivedla i svého syna, aby se s tatínkem rozloučil. „Nemohla jsem si pomoct, ale musela jsem ho nechat se rozloučit. Asi to bylo špatně, protože tohle moje dítě nemělo vidět,“ prozradila pro ruské noviny Komsomolskaja pravda.


„Max ležel v drátech a kapačkách. Celá místnost byla plná trubek, hadiček, aparátů a válců,“ popsala Elizaveta prostředí, do kterého vzala svého dvouletého syna. „Když byl Max v kómatu, Daniel vzal jeho ruku a prosil: Tati, otevři prosím oči. Přišel jsem za tebou,“ popsala dojemnou chvíli.


Pohřeb proběhl v Rusku už minulý týden, malému Danielovi ale ještě nikdo neřekl, že svého tátu už nikdy neuvidí. „Řekla jsem mu, že je jeho táta nemocný. Po dvou dnech se můj syn vzbudil a volal jméno svého táty. Teď už vím, že potřebujeme psychologa,“ dodala Elizaveta.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   PSV Eindhoven - Sporting CP

   10:45

   Běhej Lesy – Jizerská

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Mystic Sk8 Cup

   11:30

   Kart Grand Prix Le Mans

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Eintracht Frankfurt - Arsenal FC

   10:40

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:10

   Tour de Mont Blanc

   11:35

   Tankwa Trek

   12:05

   UFC Main Event (8)

   13:00

   Manchester United - FC Astana

Celý Program