nova sport 3. den wimbledonu

Berdych, Veselý i Kvitová postupují! Londýn fandil Willisovi

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych postoupil do 2. kola Wimbledonu. Zápas 1. kola s Chorvatem Ivanem Dodigem začal už v úterý, ale byl kvůli počasí přerušen, dohrávku za drobného deště a na kluzké trávě Berdych zvládl. Do druhého kola postoupili i Jiří Veselý a Petra Kvitová. Sledujte NOVA Sport!

Berdychova dohrávka začala kvůli dešti skoro s hodinovým zpožděním. Berdych šel na kurt s vědomím, že duel může rychle ukončit. Vedl 2:1 na sety a ve čtvrté sadě vedl už 4:1. České hvězdě se ale i kvůli drobnému dešti příliš nedařilo a po dvou ztracených podáních přišel na řadu další tie-break.

Ve zkrácené hře sice udělal Berdych dvojchybu, ale poté získal pět míčů v řadě a zápas při třetím mečbolu ukončil. U sítě se český hráč poplácal po zádech s Dodigem, zamával fanouškům a spěchal do šatny.

Kurt pořadatelé vzápětí rychle zakryli před deštěm plachtou. Dalším soupeřem turnajové patnáctky bude Němec Benjamin Becker.

On-line reportáž

Wimbledon 2016 - 3. hrací den

19:30
stopky stopky

V Londýně opět začalo pršet a tak se všechny venkovní kurty vyklidily. Barbora Strýcová má rozehraný zápas s Estonkou Kontaveitovou a stav je 2:3 v prvním setu. Strýcová ale vede 40:15 v šestém gamu.

19:27
wimbledon wimbledon

Šlágr dne končí aplausem pro Marcuse Willise! miláček publika a muž z osmé stovky světového žebříčku uhrál proti Rogerovi Federerovi sedm gamů! Prohrál sice 0:6, 3:6 a 4:6, ale na středu 29. června 2016 nikdy nezapomene.

Marcus Willis

19:20

PETRA KVITOVÁ postupuje! Rumunku Soranu Cristeaovou porazila 6:0 a 6:4!

Hned po Berdychovi se na kurtu číslo 18 objevila další česká hvězda. Petra Kvitová bez větších problémů zvládla vstup do Wimbledonu. Dvojnásobná vítězka turnaje z let 2011 a 2014 porazila v odloženém utkání 1. kola za necelou hodinu Rumunku Soranu Cirsteaovou 6:0 a 6:4. Kvitová si připsala 59 vítězných úderů, zatímco nevynucených chyb udělala jen osm.

Šestadvacetiletá Češka vstoupila v chladu do utkání s 85. hráčkou žebříčku ve velkém stylu. V úvodní sadě ztratila jen čtyři výměny, set ukončila po čtvrt hodině esem a byl to jedenáctý "kanár", který soupeřkám ve Wimbledonu nadělila.

Druhý set už byl vyrovnanější a Rumunka zpočátku dokázala držet s favoritkou krok. Kvitová ale v páté hře získala brejk a po 53 minutách dotáhla zápas do vítězného konce, aniž by čelila jedinému brejkbolu.

Ve druhém kole se turnajová desítka Kvitová střetne buď s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou, nebo se švédskou hráčkou Johannou Larssonovou.

Úspěšně má za sebou druhý krok ze sedmi k obhajobě titulu ve Wimbledonu Novak Djokovič. První tenista světového žebříčku dnes musel ukázat něco ze svého umění, ale v zápase 2. kola s Adrianem Mannarinem neztratil ani set a pod zataženou střechou centrkurtu Francouze porazil 6:4, 6:3 a 7:6. Oslavil zároveň třicáté vítězné utkání na grandslamech v řadě, což je rekord v open éře.

"Jsem na tuhle statistiku pyšný. Budu dál hrát se stejnou vášní a uvidíme, kolik ještě přidám," řekl Djokovič, který loni vyhrál Wimbledon, po něm nenašel přemožitele na US Open a letos už vyhrál Australian i French Open.

Bez větších obtíží zvládl druhé kolo i sedminásobný vítěz Wimbledonu Švýcar Roger Federer, který za necelou hodinu a půl porazil Brita Marcuse Willise 6:0, 6:3 a 6:4. Až 772. hráč světa, který postoupil z kvalifikace, dostal v prvním setu "kanára". V dalších dvou setech už byl průběh vyrovnanější, švýcarskému favoritovi stačil pokaždé jediný brejk.

Kvůli dešti byl přerušen zápas Barbory Strýcové s Estonkou Anett Kontaveitovou za stavu 2:3 v první sadě. K duelům druhého kola se vůbec nedostaly Karolína Plíšková, Lucie Šafářová ani Denisa Allertová.

17:20

FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína Záznam kvalifikace na olympijský turnaj v plážovém volejbalu (muži)