rozhodnutí výboru

Dohra mimo fotbalové hřiště! Opava prý může za nedohrání ligy

Hráči Opavy
Zdroj: Profimedia
Hráči SFC Opava.
Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 29. 7. 2020
Téma:

Předčasně ukončená Fortuna liga bude mít pravděpodobně dohru před disciplinární komisí. Výboru Ligové fotbalové asociace (LFA) se totiž nelíbilo, jak fotbalová SFC Opava jednala při koronavirových problémech. Následná nákaza v týmu pak měla za následek definitivní ukončení fotbalové ligy.

Sotva předčasným způsobem skončila nedohraná nadstavba o záchranu, začínají se řešit potenciální viníci. Ti se možná objevili v Opavě, která musela minulý týden do karantény a liga se tak definitivně zrušila. LFA chce nyní s Opavou zahájit disciplinární řízení.


„Členové Ligového výboru takto rozhodli na základě informací obdržených od Ministerstva zdravotnictví, které upozornilo, že ze závěrů epidemiologického šetření krajské hygienické stanice v tamním klubu vyplývá, že prvoligový celek s největší pravděpodobností nedodržel pravidla pro prevenci šíření onemocnění COVID-19, jak byla v souvislosti se znovuzahájením ligové soutěže nastavena mezi Ministerstvem zdravotnictví a LFA,“
stojí v tiskové zprávě.

 

"V návaznosti na závěry a zjištění disciplinární komise zváží vedení Ligové fotbalové asociace v souvislosti s případem v SFC Opava a následným ukončením fotbalového ročníku další právní kroky. LFA nebude celou situaci dále komentovat," dodala Ligová fotbalová asociace.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC 253: Adesanya vs. Costa

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program