Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 8. 2017
Blog Názory expertů

Dohodnou se? Pakt Pastrňáka s Bostonem není samozřejmou věcí!

Filip Šedivý a David Pastrňák
Zdroj: TN.cz/Profimedia
Filip Šedivý a David Pastrňák

Nemá. Stále ji nemá. Prý je to jen otázka času, jenže mnozí začínají pochybovat. A na základě příkladů z minulosti ukazují, že to s novou smlouvou Davida Pastrňáka s Bostonem nemusí dopadnout dobře. Byť z organizace Bruins zní, že žádná výměna se konat nebude.

Jenže – Joe Thornton. Jamie Benn jako následný výběr v draftu. Phil Kessel. Blake Wheeler. Tyler Seguin. Dougie Hamilton. Co mají tito skvělí hokejisté společného? Všichni v posledních dvanácti letech hráli nebo v případě Benna mohli hrát za Bruins, jenže ti se práv na ně v rámci výměn vzdali. V době, kdy nejlepší roky měli před sebou.

 

 

Jedenadvacetiletý Čech se v posledním roce svého nováčkovského kontraktu zařadil mezi nejnebezpečnější útočníky NHL, 34 gólů je jasně vypovídající vizitka. A bylo jasné, že generální manažer Don Sweeney bude muset sáhnout hluboko do kapsy. Nejspíš se mu nechce, jinak by už nějaký ten týden měl rodáka z Havířova založeného mezi vyřešenými záležitostmi letošního léta.

 

 

A teď navíc Edmonton upekl osmiletý pakt s Leonem Draisaitlem. Za 68 miliónů dolarů, tedy průměrně 8,5 miliónu za sezónu. Pořádný balík. Mladý Němec prožívá zatím podobný hokejový vývoj jako David Pastrňák. Jeho manažeři teď Bostonu rozhodně ukážou, že s podpisem pod podobnou smlouvu by jejich klient jistě nijak neváhal.

 

Pozice jsou vymezeny, historie známá, nový impuls pro jednání dán. Boston říká, že Davida Pastrňáka chce podepsat. Českému útočníkovi se v organizaci Bruins líbí. Ale bude to stačit k dohodě?

Filip Šedivý TN.cz