Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

srdce ze železa

Dočkalova smutná zpověď: Nejsem šťastný a nevím, kdy se vrátím

Bořek Dočkal
Zdroj: Profimedia

Fotbalista Bořek Dočkal prožívá ze sportovního hlediska složité období. Po návratu do Sparty odehrál tři zápasy, ale to bylo vše, protože pak přišlo zranění, které se nakonec ukázalo závažnější, než bylo. Třicetiletý záložník teď promluvil o svých pocitech a také o tom, kdy by se rád vrátil na hřiště.

Fanoušci Sparty i národního týmu na něj hodně spoléhali, ale Dočkal se letos v únoru zranil a bylo po plánech.  Fotbaloví bohové zkrátka Bořkovi nejspíš chtěli ukázat, že sportovní kariéru si člověk nenaplánuje.

"Je to složitější období v mém životě, nejsem teď úplně šťastněj, jak bych chtěl," začal smutně popisovat své aktuální pocity jeden z klíčových hráčů letenského velkoklubu.

Bořek Dočkal
Zdroj: Profimedia

Jedna operace byla šok, ale zanedlouho po ní hned další?! To už byla zkrátka silná káva a záložník se zkušenostmi z Číny i USA vysvětlil, proč nastaly takové komplikace.

 

"Drobné problémy jsem měl, ale dalo se s tím hrát. Na vyšetření se tehdy nic zásadního neukázalo, ale to byla právě ta chyba. Neukázalo to přesný rozsah zranění, které bylo rozsáhlejší. Od toho se pak měnil i ten průběh," vysvětloval, proč lékaři neodhalili příčinu hned na začátku.

"Po nějaký době sice odeznělo lýtko, ale ve chvíli, kdy jsem se zkusil rozběhnout, tak to nešlo. Byla tam další trhlina mezi šlachou a svalem. Po deseti metrech běhu mi to vždycky vzalo veškeré naděje a po necelých třech měsících se rozhodlo, že půjdu na operaci," vrací se zpětně k prvnímu zákroku. Ale pak bylo hůř...

Bořek Dočkal
Zdroj: Profimedia

"Na sále se pak zjistilo, že ta šlacha je poškozená. Když jsem začal znovu chodit, tak se ukázalo, že se musí udělat  další zákrok. Teď mám komplet plastiku, takže je to tak, jako kdybych si tu achilovku přetrhl," vypráví Dočkal, který si předtím myslel, že na podzim už bude hrát zápasy.

 

Svůj návrat na trávníky teď raději neodhaduje. "Já mám v hlavě pořád to, že bych se chtěl zapojit do zimní přípravy. Ale teď mě teprvě čekají vyšetření, takže nevím, jak to ve skutečnosti bude. Doufám, že už ale budu nachystanej," odhaduje hráč, který teď Spartě ve středu pole tak zoufale chybí.

 

 

A jestli dokáže na svém aktuálním zdravotním stavu najít alespoň nějaká pozitiva? "Pozitiva na tom nějak najít nedokážu. Ten volný čas stejně nemůžu trávit moc efektivně, protože děti nemůžu vzít tam, kam bych je chtěl vzít, kdybych byl zdravý. Bavil jsem se o tom už i s Tomášem Rosickým a ten mi říkal, abych to bral jako výzvu. Jenže já v téhle fázi kariéry nic takového nepotřeboval..." uzavřel smutně své vyprávění pro oficiální web pražské Sparty. Celý rozhovor si můžete přehrát zde.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Cincinnati - Columbus Crew SC

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Glemmride 2019

   11:30

   Házená: SC DHfK Leipzig - Füchse Berlin

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Dijon FCO - Girondins Bordeaux

   10:45

   Běhej lesy – Bílá

   11:00

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   11:10

   MAXI TIP Poker Tour (13)

   11:35

   UFC Main Event (7)

   12:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (1/3)

Celý Program